Kanada proceduje ustawę o zakładach sportowych na pojedyncze wydarzenie

Kanada

Ustawa została ponownie wniesiona do kanadyjskiej Izby Gmin w celu wygenerowania większych dochodów w związku z pandemią Covid-19. Ustawa, która ułatwiłaby legalizację hazardu podczas pojedynczych wydarzeń sportowych w Kanadzie, została oficjalnie przywrócona do procesu legislacyjnego.

Ustawa C-218 została po raz pierwszy przedstawiona w lutym. Obecnie została przywrócona do Izby Gmin w celu generowania większych dochodów państwa w czasie pandemii Covid-19.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, umożliwiłoby to Kanadyjczykom obstawianie zakładów na poszczególne wydarzenia sportowe poprzez uchylenie paragrafu 207 (4) (b) kanadyjskiego kodeksu karnego, który stanowi, że konsumenci mogą stawiać zakłady tylko na co najmniej trzy gry.

Projekt ustawy jest prowadzony przez konserwatywnego członka parlamentu Kevina Waugha i ma poparcie takich podmiotów, jak British Colombia Lottery Corporation (BCLC) oraz Score Media and Gaming (theScore).

Prezes i dyrektor generalny Canadian Gaming Association (CGA), Paul Burns, publicznie poparł ustawę.

Nowelizacja kodeksu karnego w celu zalegalizowania zakładów sportowych na pojedyncze wydarzenia zapewni prowincjom niezbędne narzędzia, aby zapewnić Kanadyjczykom bezpieczną i legalną opcję, jednocześnie umożliwiając przepływ korzyści ekonomicznych do licencjonowanych operatorów gier, społeczności i rządów prowincji – powiedział Burns.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *