Kapica chce publicznych przeprosin

Ostatnia aktualizacja: 17 stycznia 2013

W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami, Ministerstwo Finansów wyjaśnia, że w pomieszczeniach MF nie miały miejsca żadne przeszukania prowadzone przez organy ścigania.

W artykułach autorstwa Roberta Zielińskiego opublikowanych 11 stycznia br. na portalu dziennik.pl, informujących jakoby w biurze wiceministra finansów Jacka Kapicy doszło do przeszukania oraz artykułów na ten temat, opublikowanych 14 stycznia br. na łamach Dziennika Gazety Prawnej oraz jej internetowych wydań, a także w doniesieniach z dnia 11 stycznia br. Romana Osicy w Radiu RMF FM i wydaniach internetowych tego medium informujących jakoby wiceminister finansów Jacek Kapica miał mieć postawione zarzuty przekroczenia uprawnień znalazły się informacje nieprawdziwe oraz szkalujące i podważające dobre imię wiceministra finansów i Szefa Służby Celnej Jacka Kapicy.

Autorzy tych informacji zawarli w swoich tekstach niedopuszczalne insynuacje naruszające nieposzlakowaną opinię Szefa Służby Celnej, podważając jednocześnie zaufanie do niego jako osoby pełniącej funkcję wiceministra w Ministerstwie Finansów. Autorzy tak nieuzasadnionych i krzywdzących publikacji są narażeni na odpowiedzialność z tytułu naruszenia art. 212 Kodeksu Karnego.

Jednocześnie Ministerstwo Finansów wystąpiło do redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej i radia RMF FM o opublikowanie sprostowania treści nieprawdziwych doniesień.

Sprostowanie do redaktora naczelnego Dziennika Gazety Prawnej
Sprostowanie do publikacji w RMF24

W związku z powyższym Pan Jacek Kapica zwrócił się do kancelarii prawnej o podjęcie kroków prawnych mających na celu zadośćuczynienie w postaci publicznych przeprosin.

Podobne działania zostały podjęte przez wiceministra finansów i Szefa Służby Celnej Jacka Kapicę po opublikowaniu w grudniu 2009 roku nieprawdziwych artykułów przez dziennik Polska The Times, co w efekcie doprowadziło do przeproszenia ministra Kapicy na łamach gazety i wycofania się redakcji z zamieszczonych wcześniej insynuacji.

www.mf.gov.pl

O Autorze

1 odpowiedź do “Kapica chce publicznych przeprosin

  1. JAK BĘDĄ LECIAŁY GÓWNA Z NIEBA TO GENERAŁ KWAPICA POWIE ŻE DESZCZ PADA , JAK GO CHWYCĄ NA KRADZIEŻY TO POWIE TO NIE MOJA RĘKA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL