Kapica do Rosatiego

Gry hazardowe
Marek 20/02/2013

Ostatnia aktualizacja: 20 lutego 2013

Przekazujemy do Państwa wiadomości szczególny dokument opisujący przestrzeganie prawa w Ministerstwie Finansów.

Niezrozumiała jest niesłychana przychylność interpretacyjna regulatora rynku gier hazardowych jaką cieszą się niektórzy zagraniczni uczestnicy rynku. Inni, krajowi inwestorzy – w identycznym stanie prawnym – w rozgłosie medialnym resort finansów spektakularnie skazywał na upadłość. Na ok. 60 firm działających w sektorze AoNW ponad 30 zatrudniało powyżej 50 osób i działało w branży ponad 6 lat, swoją działalność prowadziło i zamierzało w przyszłości rozwijać w Polsce „…i w przypadku żadnej z nich nie było zagrożenia, że zniknie z rynku…”

Unaocznia to wybiórcze stosowanie prawa ze względu na podmiot, a nie przedmiot prowadzonej działalności gospodarczej.

Zgodnie z tezami Ministra Kapicy w Polsce możliwa jest działalność na rynku gier hazardowych bez zezwolenia wymaganego ustawą o grach i hazardowych i nie jest to przestępstwo, jeśli dzieje się przy pełnej świadomości Ministerstwa Finansów. Także obrót z tytułu takiej działalności, w myśl Ministerstwa Finansów, nie jest przestępczym praniem pieniędzy. Jest to kuriozalna interpretacja resortu finansów – i na pewno długo oczekiwana, szczególnie przez zorganizowane grupy przestępcze.

materiał IGPiOUR

pismo J. Kapicy do D. Rosatiego TUTAJ

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

manolo

20/02/2013

Ten bezczelny typ daje przykład jak stosować prawo. Każdy kto ma możliwość zarabiać na hazardzie, powinien to robić i nie patrzeć na to co wymyśla ten psychopata. Pamiętajcie że to sąd skazuje a nie ten pseudo-generał, róbcie tak żeby papuga was wybronił i bez żadnych skrupułów zarabiajcie pieniążki.

Daro

21/02/2013

lewy hazard ma sie dobrze i sie rozrasta POd nosem celnikow i kogo to obchodzi
E-PLAY.PL