KAS zlikwidowała nielegalne salony gier

automaty

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali 4 salony, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe. Mundurowi zabezpieczyli 14 urządzeń, na których możliwe było prowadzenie zabronionych przepisami gier. W 2020 roku kujawsko-pomorska KAS zajęła łącznie 197 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych o wartości ponad 2 mln złotych.

Funkcjonariusze Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili w ostatnich dniach na terenie województwa, działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Podczas kontroli lokalu na terenie Strzelna, mundurowi Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 3 nielegalne automaty do gier hazardowych oraz ujawnili gotówkę w wysokości 3 tysięcy złotych, przeznaczoną najprawdopodobniej na wypłaty wygranych.

4 nielegalne automaty do gier hazardowych, a także router i specjalistyczne urządzenie do monitoringu wizyjnego wpadły w ręce funkcjonariuszy KAS w jednym z toruńskich punktów nielegalnego hazardu, w którym – co ciekawe – w momencie kontroli nie było żadnej osoby obsługującej.

Z kolei w Chełmnie, działania sprawdzające i przeszukania przeprowadzone przez mundurowych Służby Celno-Skarbowej w miejscowej jaskini hazardu dały rezultat w postaci zabezpieczonych pięciu zestawów komputerowych, telefonów komórkowych do ich obsługi oraz gotówki.

Również w Grudziądzu – w znanym już wcześniej funkcjonariuszom z organizacji nielegalnego hazardu lokalu – zatrzymano kolejne 2 nielegalne automaty do gier.

We wszystkich przypadkach mundurowi z KAS przeprowadzili eksperymenty gry, które potwierdziły hazardowy charakter wykrytych urządzeń. Te, wraz z innymi zatrzymanymi przedmiotami, trafiły do magazynu depozytowego Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Toruniu.

W każdym z ujawnionych przypadków organizatorom nielegalnego procederu grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100 tys. zł od każdego zabronionego urządzenia.

W 2020 roku kujawsko-pomorska KAS zajęła łącznie 197 nielegalnych urządzeń do gier hazardowych o wartości ponad 2 mln złotych.

Od początku 2021 r. mundurowi z Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego zabezpieczyli już 20 nielegalnych urządzeń hazardowych.

Źródło: Kujawsko-Pomorski Urząd Celno-Skarbowy w Toruniu

1 komentarz w “KAS zlikwidowała nielegalne salony gier

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *