Kasyna na Igrzyska Olimpijskie?

Gry hazardowe
Bartosz 21/05/2014

Ostatnia aktualizacja: 21 maja 2014

Zagraniczni inwestorzy lobbują rząd premiera Abe. Czy jest możliwym zalegalizowanie kasyn jeszcze za obecnej kadencji?

Według przedstawicieli rządu premiera Abe igrzyska olimpijskie, które odbędą się w 2020 roku w Tokio, dają Japonii ogromną szansę, aby wprawić w ruch stojącą w miejscu gospodarkę. Jednym ze sposobów miałaby być legalizacja hazardu, o czym można było przeczytać na łamach japonia-online tutaj oraz tutaj. Inwestorzy spoza kraju wykazują niezwykłe zainteresowanie możliwościami, jakie dawałoby zniesienie zakazu hazardu i otwarcie tak wielkiego rynku. Japonia ma szansę na zostanie drugim największym azjatyckim centrum gier losowych. Prym pod tym względem wiedzie chiński specjalny region administracyjny Makau, którego dochody pochodzą głównie z turystyki i opodatkowanych kasyn.

Hazard w Japonii istnieje, jednakże jest to strefa zdominowana przez yakuzę. Tajemnicą poliszynela jest na wpół legalna działalność większości spośród salonów pachinko. Zakaz hazardu omijany jest w ten sposób, że wygrane maskotki lub inne drobne nagrody są następnie spieniężane w znajdujących się opodal kioskach, które oficjalnie nie są częścią salonu. Przymykane jest też oko na zakłady sportowe na wyścigach konnych bądź rowerowych.

Zagraniczni lobbyści mają nadzieję, że uda się przegłosować uchwałę do 23 czerwca, czyli do końca obecnego Zgromadzenia Narodowego. James Murren, przedstawiciel MGM Resorts International, twierdzi, że czas gra tutaj najważniejszą rolę. Wydaje się, że istnieje teraz silna polityczna wola, ażeby wprowadzić nowe prawo, a nie wiadomo jakie będą panowały nastroje za 2 lub 3 lata.

Czytaj całość na: japonia-online.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL