Kasyna w Makau kazały zredukować personel dyżurny do 90%

Regulator gier w Macau, Gaming Inspection and Coordination Bureau, powiedział operatorom kasyn, aby zmniejszyli poziom personelu dyżurnego do 90%.

Prośba o redukcję pojawia się, gdy Macau cierpi z powodu najgorszej epidemii Covid-19 od czasu wybuchu pandemii na początku 2020 roku.

Nakaz jest częścią szerszej dyrektywy dla operatorów kasyn, aby tymczasowo obniżyć ogólne poziomy operacyjne o 10%, zapewniając, że duża część pracowników będzie nadwyżką w stosunku do wymagań.

Chociaż jest to tylko tymczasowy środek, który ma pomóc w ograniczeniu liczby infekcji, to posunięcie stanowi znaczne uszczypnięcie dla pracowników kasyna w Macau i jego kadry kierowniczej.

Jednak, o ile mogą powiedzieć lokalne źródła, redukcja personelu ma miejsce wstępnie od 1 lipca do 8 lipca 2022 r. Można jednak założyć, że ten okres może się wydłużyć, jeśli wskaźniki Covid-19 w Macau będą nadal rosły. Jak dotąd środki te nie zostały potwierdzone przez Biuro Kontroli i Koordynacji Gier w Macau. Oczekuje się jednak, że wkrótce nastąpi publiczne ogłoszenie.

30 czerwca 2022 r. Macau ogłosiło, że zrezygnowało z wymogu, aby pracownicy budowlani i kasyna w regionie przedstawiali co 48 godzin negatywny wynik testu na kwas nukleinowy Covida. Zamiast tego pracownicy są zobowiązani do przedstawienia wyników szybkich testów antygenowych, które są znacznie łatwiejsze do wykonania.

Decyzja została podjęta po tym, jak tłumy pracowników ustawiały się w kolejkach na testy kwasów nukleinowych, co skutkowało nieuporządkowanymi scenami, w których wielu pracowników skoncentrowało się wokół miejsc testowych.

Według ostatniego liczenia, wykonanego 30 czerwca 2022 r., wskaźnik infekcji w Macau osiągnął 638, co oznacza wzrost o 66 infekcji w ciągu 24 godzin.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.