Kasyna w Nevadzie odnotowują najlepszy miesiąc od ponownego otwarcia

las vegas

Chociaż przychody rosną od sierpnia, branża nadal boryka się z ograniczonymi możliwościami oraz spadkiem turystyki i frekwencji.

Podczas gdy Nevada odnotowała spadek przychodów rok do roku siódmy miesiąc z rzędu, przychody we wrześniu były najwyższe od ponownego otwarcia kasyn w czerwcu.

Według raportu opublikowanego w środę przez Nevada Gaming Control Board, we wrześniu kasyna wygenerowały łącznie 821,1 mln USD przychodów z hazardu w stanie.

Chociaż wartość 821,1 mln USD oznacza spadek o 22,4% w porównaniu z wrześniem 2019 r., przewyższa ona łączną kwotę z sierpnia 2020 r. o 82 mln USD.

Ale Las Vegas Strip nadal mocno odczuwa skutki pandemii, a kasyna odnotowują 354,7 mln dolarów przychodów, co oznacza spadek o 39,1 procent rok do roku i wzrost o zaledwie 38 mln dolarów od sierpnia.

Gubernator stanu Nevada Steve Sisolak zezwolił na ponowne otwarcie kasyn 4 czerwca, ale branża nadal boryka się z polityką ograniczonej przepustowości oraz spadkiem turystyki.

Tylko w lipcu liczba odwiedzających spadła o 61% rok do roku i wyniosła 1,4 miliona, ponieważ uczestnicy odwołanych konferencji, którzy kiedyś zapełniali hotele i kasyna, nie przylecieli do Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *