Kasyna w północnym New Jersey?

Kasyna
Bartosz 21/07/2014

Ostatnia aktualizacja: 21 lipca 2014

Propozycje stworzenia kasyn w północnej części New Jersey, a konkretnie w kompleksie Meadowlands, mają teraz większe szanse na realizację.

 

Pomysł ten nie jest nowy, ale do tej pory spotykał się z dużą opozycją ze strony ustawodawców z południa stanu, szczególnie stanowego senatora Stephena Sweeneya, reprezentującego powiaty Cumberland, Gloucester i Salem, jak również gubernatora Chrisa Christiego.

Teraz jednak nastroje się zmieniają, bo 4 na 12 kasyn w Atlantic City zaprzestanie działalności w tym roku, a miasto zaczęło już szukać innego sposobu na przetrwanie. Poza tym coraz więcej kasyn ma powstać w Delaware, Maryland, Pensylwanii czy Connecticut.

Aby kasyna mogły powstać w północnej części New Jersey, potrzebna jest jednak zmiana prawa, które w obecnej postaci pozwala na uprawianie hazardu tylko i wyłącznie w Atlantic City, miejscu uchodzącym za Las Vegas Wschodniego Wybrzeża.

Projekty ustaw, których celem jest zmiana prawa w New Jersey, zostały zaproponowane zarówno w stanowym senacie, jak i w izbie niższej na początku roku. Oba proponują zbudowanie kasyn w East Rutherford, w kompleksie Meadowlands. I to w najbliższym czasie.

Czytaj całość na: dziennik.com

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL