Kazuo Okada aresztowany po przybyciu do Manili

Filipińska policja aresztowała w poniedziałek japońskiego potentata hazardowego Kazuo Okadę za sprawy związane z przejęciem Okada Manila w maju.

Oświadczenie wydane przez Universal Entertainment mówiło, że Kazuo Okada został aresztowany na lotnisku Naia T1 Manila po tym, jak wylądował samolotem z Hanedy w Japonii.

Lokalnym partnerom Okady – Antonio Cojuangco, Dindo Espeleta, prawnikowi Florentino Herrerze i innym grozi aresztowanie za domniemane stosowanie przymusu, podczas gdy jego ludzie fizycznie przejęli Okada Manila 31 maja. Stało się to po tym, jak Sąd Najwyższy przywrócił go na stanowisko prezesa operatora kasyna.

Tiger Resorts, kierowany przez Universal Entertainment, twierdzi, że wydane wówczas nakaz „status quo ante” nakazywał stronom przywrócenie ustawień przed usunięciem Okady i nie upoważniał go do utworzenia nowego zarządu.

PAGCOR nakazał grupie Okady opuścić kurort kasynowy, oddając kontrolę nad kasynem Tiger Resort Asia wcześniej 2 września.

Dyrektor Tiger Resorts Kenshi Asano powiedział:

„Jesteśmy wdzięczni władzom filipińskim za szybkie aresztowanie Kazuo Okady. Będziemy nadal współpracować z organami ścigania, aby postawić Kazuo Okada przed wymiarem sprawiedliwości, tak jak robiliśmy to w przeszłości w innych jurysdykcjach. Kiedyś skończymy sprawę naprawiania bałaganu, który Grupa Kazuo Okada wniosła do Okada Manila, jesteśmy optymistami, że spór wewnątrzkorporacyjny zostanie wkrótce rozwiązany przez sądy filipińskie”.

Źródło: Asia Gaming Brief

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.