Kolejna sprawa w Trybunale

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2014

Niedługo prawdopodobnie tematyka hazardowa zdominuje prace Trybunału Konstytucyjnego. Kolejne już zapytanie dotyczące ustawy o grach hazardowych tym razem skierował Sąd Rejonowy w Lęborku.

Pytanie prawne brzmi: czy przepisy art. 6 ust. 1 („Działalność w zakresie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości oraz gier na automatach może być prowadzona na podstawie udzielonej koncesji na prowadzenie kasyna gry.”) oraz art. 14 ust. 1 („Urządzanie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości oraz gier na automatach dozwolone jest wyłącznie w kasynach gry.) ustawy z dnia 19 listopada 2009 roku o grach hazardowych zostały uchwalone w sposób naruszający wymagania dotyczące procesu legislacyjnego wynikające z prawa unijnego, związane z zachowaniem obowiązku notyfikacji przepisów technicznych Komisji Europejskiej, a zatem czy są zgodne z art. 2 („Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.”) w związku z art. 7 („Organy władzy publicznej działają na podstawie i w granicach prawa.”) i art. 9 („Rzeczpospolita Polska przestrzega wiążącego ją prawa międzynarodowego.”) Konstytucji RP. Sprawie została nadana sygnatura P10/14

O Autorze

2 odpowiedzi do “Kolejna sprawa w Trybunale

  1. Teraz jest już taki Meksyk jeśli chodzi o łamanie tej śmierdzącej ustawy że co by nie powiedzieli to długo im zajmie żeby to posprzątać:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL