Kolejne odejścia w Kindred Group

kindred

Ostatnia aktualizacja: 23 maja 2023

Szwedzki operator gier Kindred Group potwierdził, że dyrektor ds. marketingu Elen Barber i dyrektor handlowy Anne-Jaap Snijders zrezygnowali z pracy w firmie.

Wraz z byłym CCO i obecnym tymczasowym dyrektorem generalnym Nilsem Andén, Barber i Snijders przeprowadzili przegląd działalności handlowej i marketingowej Kindred w drugiej połowie 2022 roku.

Kindred poinformował, że po zakończeniu tego procesu obaj zdecydowali się opuścić firmę. Operator poinformował, że odejdą jesienią.

Rezygnacje są ostatnim wstrząsem w kierownictwie wyższego szczebla Kindred, po zeszłotygodniowej wiadomości o tym, że dyrektor generalny Henrik Tjärnström i dyrektor finansowy Johan Wilsby również opuszczą firmę.

Obaj byli długoletnimi menedżerami z ponad dziesięcioletnim stażem w Kindred Group. Barber dołączyła jako affiliate manager w 2010 roku i pięła się po szczeblach kariery, podczas gdy Snijders dołączył w 2008 roku, początkowo koncentrując się na regionie Beneluksu.

Odejście Barbera i Snijdersa „nie ma związku” z rezygnacją CEO i CFO

Kindred poinformował, że odejścia Barber i Snijdersa nie mają związku z wcześniej ogłoszoną rezygnacją CEO Tjärnströma i CFO Wilsby’ego.

„Jestem dumna, że odegrałam swoją rolę w sukcesie Kindred w ciągu ostatnich 13 lat. Nasz fantastyczny globalny zespół marketingowy zbudował solidne fundamenty, dzięki którym Kindred może nadal rozwijać się na konkurencyjnych i ekscytujących rynkach” – powiedziała Barber.

W lipcu 2022 roku iGB poinformowało, że Kindred skontaktował się z wieloma firmami w celu zbadania potencjalnej sprzedaży.

Obejmowały one dużych europejskich operatorów gier, takich jak Entain, 888 i Tipico, a także firmy private equity, takie jak Apollo Global i Blackstone.

Aktywistyczny inwestor Corvex Management, który ma 15% udziałów w firmie, naciskał na sprzedaż.

W kwietniu Kindred ogłosił przegląd strategicznych alternatyw, które mogłyby doprowadzić do potencjalnej fuzji, sprzedaży lub częściowej sprzedaży firmy, po rozczarowujących wynikach w 2022 roku, szczególnie w czwartym kwartale.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL