Kolejne ujawnienie nielegalnych automatów

Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2021

Funkcjonariusze opolskiej KAS zlikwidowali nielegalny salon gier działający na terenie powiatu opolskiego. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Na początku sierpnia funkcjonariusze opolskiej KAS skontrolowali nielegalny salon gier, w którym ujawniono dwa automaty do gier hazardowych. W urządzeniach znaleziono ponad 2 tys. zł i przeprowadzono eksperyment potwierdzający hazardowy charakter urządzeń.

Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu prowadzi w tych sprawach postępowanie karne skarbowe i postępowanie administracyjne.

Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że legalna gra hazardowa na automatach może odbywać się tylko i wyłącznie w salonach gier na automatach Totalizatora Sportowego Sp. z o.o. i kasynach gry, które posiadają koncesję.

Urządzanie gier na automatach w salonach gier na automatach objęte jest monopolem państwa, który wykonuje Totalizator Sportowy Sp. z o.o. Wykaz obowiązujących koncesji na kasyna gry znajduje się na stronie Portalu podatkowego. Lista legalnych salonów gier na automatach dostępna jest na stronach internetowych Totalizatora Sportowego Sp. z o.o.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL