Kolejny punkt nielegalnego hazardu zlikwidowany

automaty

Podczas kontroli ujawniono 5 nielegalnych stanowisk do gier hazardowych. Kara za jedno stanowisko może sięgnąć nawet 100 tysięcy złotych. Właściciel lokalu zatrudnił Ukrainkę, która nielegalnie przebywała w naszym kraju.

Na terenie Gorzowa Wlkp. funkcjonariusze z lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego i Straży Granicznej zlikwidowali kolejny punkt nielegalnego hazardu. W pomieszczeniu, które na pozór wyglądało jak dawno nieczynny sklepik, przygotowanych było 5 stanowisk do prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Zgodnie z przepisami, w celu ustalenia sposobu działania urządzeń przeprowadzono grę kontrolną. Okazało się, że sposób funkcjonowania urządzeń nie pozostawiał wątpliwości co do tego, że są to automaty do gier.

Stanowiskami kierowała przy pomocy dodatkowego laptopa obsługa lokalu. W tym przypadku była to obywatelka Ukrainy, którą zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej. 26-letnia kobieta nie posiadała żadnych dokumentów uprawniających ją do legalnej pracy. Z uwagi na to otrzyma decyzję, na podstawie której będzie musiała wyjechać z Polski.

Dalsze postępowanie karne i administracyjne poprowadzi w tej sprawie Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp. Za każde ze stanowisk przygotowanych do prowadzenia nielegalnych gier grozi kara do 100 tysięcy złotych.

Źródło: Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wlkp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *