Kolejny tydzień walki z nielegalnym hazardem

automaty

Funkcjonariusze pomorskiej KAS wraz z Policją ujawnili 16 urządzeń służących do urządzania nielegalnych gier. W lokalach oprócz automatów mundurowi znaleźli również gotówkę oraz susz roślinny niewiadomego pochodzenia.

11.02.2021r. funkcjonariusze Referatu Kontroli Celno – Skarbowej Rynku w Chojnicach, ujawnili lokal, w którym urządzano nielegalne gry na automatach. Miejsce funkcjonowało jako pośrednictwo sprzedaży i zakupu kryptowalut. Mundurowi zabezpieczyli tam cztery zestawy komputerowe przeznaczone do gier, gotówkę oraz monitoring. W lokalu znaleziono także susz roślinny niewiadomego pochodzenia, który zostanie przekazany do laboratorium Pomorskiego Urzędu Celno – Skarbowego w Gdyni w celu jego identyfikacji i określenia ewentualnej zawartości substancji THC.

Tego samego dnia funkcjonariusze Działu Kontroli Celno – Skarbowej Rynku w Kwidzynie wraz z Policją zabezpieczyli w jednym z lokali w Starogardzie Gdańskim cztery automaty oraz gotówkę przeznaczoną na wypłaty wygranych. Wartość zabezpieczonych urządzeń to 48.000 zł.

W ubiegłym tygodniu również mundurowi Wydziału Kontroli Celno – Skarbowej Rynku w Gdańsku ujawnili nielegalne salony hazardowe. Funkcjonariusze znaleźli na terenie Gdańska dwa lokale, w których urządzano nielegalne gry na automatach. Zabezpieczyli tam sześć zestawów komputerowych oraz dwa klasyczne automaty do gier.

W każdym z tych przypadków organizatorom nielegalnego procederu grozi kara grzywny i kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz kara administracyjna w wysokości 100.000 zł od każdego ujawnionego urządzenia.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *