Komisja Europejska chce większej kontroli

Gry hazardowe
Bartosz 14/07/2014

Ostatnia aktualizacja: 14 lipca 2014

Komisja Europejska zaleciła dziś państwom Unii Europejskiej wzmocnienie ochrony przed ryzykiem związanym z grami hazardowymi w sieci. Zdaniem Komisji Europejskiej operatorzy gier powinni informować na stronie internetowej o zagrożeniach i lepiej kontrolować wiek grających.

– Musimy lepiej chronić wszystkich obywateli, a w szczególności dzieci, przed zagrożeniami związanymi z grami hazardowymi. Zarówno państwa UE, jak i podmioty gospodarcze organizujące gry hazardowe online powinny pomóc w zapewnieniu wysokiego poziomu ochrony konsumentów w całej UE w tym szybko rozwijającym się sektorze cyfrowym – oświadczył komisarz UE ds. rynku wewnętrznego Michel Barnier.

Jak wyjaśnia KE, celem proponowanych zasad jest ochrona zdrowia i ograniczenie do minimum szkód gospodarczych, które mogą wynikać z uzależnienia lub nadmiernego zaangażowania w gry hazardowe. Komisja nie proponuje jednak nowych unijnych przepisów w tej dziedzinie, a jedynie rekomenduje krajom Unii podjęcie pewnych działań.

Zaleca m.in. ustalenie podstawowych wymogów informacyjnych dla stron internetowych oferujących gry hazardowe, aby zapewnić, by konsumenci otrzymywali wystarczające informacje, które pozwolą zrozumieć zagrożenia związane z hazardem. Informacja handlowa (reklama i sponsorowanie) powinna być zorganizowana w sposób odpowiedzialny.

Czytaj całość na: prawo.money.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL