Komisja nie rekomenduje zmian w projekcie noweli Prawa celnego

komisja finansów

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała w czwartek poprawki KO do projektu noweli Prawa celnego i innych ustaw zmierzające do utrzymania części przepisów dot. hazardu w obecnym brzmieniu. Projekt trafi teraz do trzeciego czytania.

Projekt obejmuje m.in. zmiany dotyczące gier hazardowych. Przewiduje m.in. skrócenie procedur wpisywania nielegalnych stron z hazardem do specjalnego rejestru czy zdjęcie części ograniczeń dotyczących wynajmu lokali na salony gier. Skrócony zostanie również okres przechowywania sygnału audiowizyjnego z salonów z 3 lat do roku.

Komisja rozpatrzyła w czwartek trzy poprawki zgłoszone dzień wcześniej podczas drugiego czytania przez Arkadiusza Marchewkę (KO).

Jedna z poprawek przewidywała utrzymanie obecnie obowiązującego zakazu lokalizowania salonów gier na automatach tam, gdzie w ciągu ostatnich 5 lat wykryto nielegalne urządzania do gier na automatach (projekt zakłada usunięcie zakazu, co uzasadniono osiągnięciem znaczących efektów w ograniczeniu szarej strefy w grach hazardowych na automatach i przekierowaniem graczy do legalnego segmentu rynku). Kolejne poprawki zmierzały do utrzymania konieczności przechowywania materiału audiowizyjnego w przypadku automatów do gier przez 3 lata (zamiast proponowanego skrócenia tego okresu do roku). Wszystkie poprawki zostały zaopiniowane negatywnie.

Zgodnie z projektem podmioty organizujące gry hazardowe będą przekazywać wymagane prawem informacje (zgłoszenia) za pomocą środków komunikacji elektronicznej, co ma uprościć i przyspieszyć prowadzenia spraw dotyczących gier hazardowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *