Komisja Sportu smaży projekt dla TS

Na przełomie stycznia i lutego 2013 r. sejmowa komisja kultury fizycznej, sportu i turystyki przedstawi projekt, który umożliwiłby Totalizatorowi sprzedaż zakładów gier liczbowych przez internet – poinformował PAP przewodniczący tej komisji Ireneusz Raś (PO).

Raś wyjaśnił w rozmowie z PAP, że obecnie zakłady dotyczące gier liczbowych nie mogą być zawierane przez internet. Według niego gier liczbowych, takich jak np. Lotto nie można traktować na takich samych zasadach jak twardy hazard. Poseł wskazał, że zakłady wzajemne oferowane przez bukmacherów można legalnie prowadzić przez internet

„Rozmowy na ten temat były prowadzone na posiedzeniach komisji jeszcze w tamtej kadencji parlamentu. Jeśli będzie zgoda wszystkich stron politycznych w komisji, to taką propozycję złożymy. To będzie inicjatywa komisji, jeżeli będziemy proponować zmiany, to tylko punktowe” – powiedział. Według Rasia członkowie komisji niejednokrotnie dawali do zrozumienia, że poparliby rozwiązanie, które umożliwiłoby gry liczbowe przez internet.Raś podkreślił, że Totalizator Sportowy od dwóch lat zwraca uwagę na posiedzeniach komisji na potrzebę zmiany przepisów. Według posła w interesie grających np. w Lotto leży, aby mogli grać np. w kumulacjach bez konieczności chodzenia do kolektur.

Raś poinformował, że projekt powinien zostać zgłoszony na przełomie stycznia i lutego 2013 r., gdy komisja powróci do prac nad projektem nowelizacji ustawy hazardowej przygotowanej przez PiS.

Kierownik zespołu PR i komunikacji w Totalizatorze Sportowym Agnieszka Libor poinformowała PAP, że spółka z zadowoleniem przyjmie projekt, jeżeli on powstanie.

„Wykorzystanie internetu, jako kanału sprzedaży naszych produktów oznacza większe przychody ze sprzedaży o około 90 mln zł rocznie. To z kolei oznacza większe kwoty przekazywane na fundusze celowe, na czym zyska zarówno polski sport, jak i kultura” – wskazała.

(PAP)

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.