Kompletny Przewodnik po Wymianie Kryptowalut

Parę lat temu, światowy rynek finansowy został wysadzone przez kryptowaluty. Na początku wielu nie wierzyło, że wirtualne waluty są w stanie się utrzymać, i co więcej, wygenerować przychód. Ale od długiego czasu, nie tylko trzymają swoją pozycję, ale i ciągle wschodzą. Teraz każdy wie o kryptowalutach.

Początkujący inwestorzy i handlowcy są nimi aktywnie zainteresowani, zdając sobie sprawę, że można je wykorzystać do znacznie szybszego zarabiania kapitału niż na giełdzie. A dzisiaj nauczymy się, co powinno się brać pod uwagę.

Główne cechy

Wymiany kryptowalut podzielone są na trzy grupy:
1. wymiany, które wymieniają i manipulują różnymi typami cyfrowych monet (bitcoin, litecoin, ether, itp.);
2. wymiany, gdzie kryptowaluty są wymieniane na światowe waluty (dolar, euro, rubel, ip.);
3. wymiany, które prowadzą pełny zakres manipulacji kryptowalutami.

Dziś liczba wymian cyfrowych monet urosła znacznie. Ale przed rejestracją i rozpoczęciem pracy na wymianie konieczne jest wyjaśnienie z administracją, jakiego rodzaju manipulacje można tutaj przeprowadzić.

Wielu handlowców, którzy już próbowali swoich sił na giełdach i wymianach walutowych, uważa, że na rynku kryptowalut wszystko jest znacznie prostsze. Ale pomimo faktu, że wszystkie wymiany ogólnie reprezentują rynek i są bardzo podobne, wymiana kryptowalut ma wiele różnic:

Cechy handlu

Na wymianie kryptowalut, waluty poruszają się parami. Ponadto może to być para cyfrowych monet (BTC / ETH) lub może to być cyfrowa waluta do światowej (BTC / USD). Wszystko zależy od typu wymiany.
Wysoka zmienność. Zmienność jest wskaźnikiem odzwierciedlającym zmianę ceny składnika aktywów w pewnym okresie. Te zmiany, które zachodzą z prawdziwymi pieniędzmi na giełdzie, gdzie notowania rzadko mogą wzrosnąć o 100% w ciągu roku. Podczas gdy kryptowaluty potrafią wzrosnąć do 1000%.
Problem w uzyskiwaniu istotnych i świeżych wiadomości. Jeśli chodzi o światowe waluty lub aktywa dużych udziałów, wszelkie zmiany i wahania można zobaczyć w pierwszych wierszach dowolnego portalu informacyjnego. Z kryptowalutą wszystko jest bardziej skomplikowane – rzadko piszą o tym w prasie i prawie nie mówią o tym w wiadomościach. Świeże i istotne informacje można znaleźć tylko na wyspecjalizowanych portalach, forach lub blogach.

Ceny

Na wymianach kryptowalut główny wpływ na cenę ma uwolnienie dużej ilości monet. Niektórzy gracze próbują w ten sposób sprowokować wzrost, symulując wybuch waluty, aby przyciągnąć uczestników z innych wymian.

Wymiana kryptowalut jest zjawiskiem stosunkowo nowym, dlatego obfituje w wiele perspektyw i niebezpieczeństw. Początkujący handlowcy i inwestorzy powinni być bardzo ostrożni i starannie przygotować się przed dołączeniem do tego niezbadanego strumienia.

Wybieranie wymiany kryptowalut

Kolejną istotną kwestią jest wybór wymiany do handlu. Biorąc pod uwagę, że wszystkie mają pewne różnice w rodzaju transakcji i kwot. Oczywiście każdy inwestor czy handlowiec chce znaleźć idealną opcję, bo od tego zależy jakość jego przyszłej pracy. Dlatego wybierając wymianę należy zwrócić uwagę na następujące punkty:

  • Ogólna opinia użytkowników na temat wymiany.
  • Wielkość prowizji i opłat.
  • Lista dostępnych operacji.
  • Weryfikacja.
  • Ograniczenia regionu.

Po wybraniu najlepszej dla siebie opcji, biorąc pod uwagę powyższe kryteria, przedsiębiorca powinien zarejestrować się i przejść procedurę weryfikacji. Natychmiast po tym możesz uzupełnić swoje konto i przystąpić do handlu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *