Komunikat Lotto

Ostatnia aktualizacja: 31 sierpnia 2012

Przy okazji kłopotów Totolotka zbiera się także Totalizatorowi. W świadomości społeczeństwa te dwie firmy często funkcjonują zamiennie, co powoduje nie zawsze chciane konsekwencje. A to artykuł o Totolotku ktoś zilustruje zdjęciem kuponu Lotto, a to jeszcze co gorszego. Totalizator Sportowy więc po raz kolejny oświadcza:

„W trosce o naszych Graczy i bezpieczeństwo zawieranych przez nich zakładów na gry liczbowe i loterie z oferty LOTTO informujemy, że Totalizator Sportowy Sp. z o.o., właściciel marki LOTTO i Totolotek S.A. to dwie różne firmy.

Totalizator Sportowy Sp. z o. o. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa powołaną w celu realizacji państwowego monopolu w zakresie gier liczbowych i loterii pieniężnych. Totalizator Sportowy jako jedyny w Polsce realizuje ten cel poprzez organizację gier i loterii, w tym najpopularniejszej gry Lotto. Totalizator Sportowy nie prowadzi działalności w zakresie organizowania zakładów wzajemnych, znanych także jako zakłady bukmacherskie.

Jednocześnie informujemy, że część punktów sprzedaży (80) należących do firmy Totolotek S.A., która posiada ofertę własnych zakładów wzajemnych, pośredniczy – w ramach pilotażu rozwoju naszej sieci – w sprzedaży gier i loterii marki LOTTO. Usługa jest realizowana w imieniu i na rzecz Totalizatora Sportowego Sp. z o. o. przy pomocy sprzętu i infrastruktury zarządzanej przez naszą Spółkę. Totalizator Sportowy kontroluje w całości proces sprzedaży gier i loterii jak również wypłaty wygranych.

Obecna sytuacja, związana z decyzją Ministra Finansów dotyczącą cofnięcia zezwoleń na działalność w zakresie zakładów wzajemnych (sportowych) firmie Totolotek S.A. – zgodnie z polskim prawem – nie wpływa na możliwość pośredniczenia tej firmy w sprzedaży produktów LOTTO na zasadach agencyjnych. W żaden sposób nie dotyczy również Totalizatora Sportowego.

Agnieszka Libor
p.o. Kierownik Zespołu PR i Komunikacji Totalizatora Sportowego”

O Autorze

1 odpowiedź do “Komunikat Lotto

  1. To teraz poczekajmy na rewanz, np.:
    Totolotek Sp. z o.o. uprzejmie informuje, ze ma niewiele wspolnego z Totalizatorem Sportowym, ktory jest calkiem odrebna spolka prawa handlowego. Totolotek nie ma zatem zadnego wplywu na sposob zarzadzania tamta spolka ani na jej wyniki finansowe. Sprzedajemy co najwyzej ich produkty, ale mimo tego nie ma zadnego powodu, zeby nas z nimi utozsamiac… 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL