Konrad Piekarski zwycięzcą GPP

Gry
Bartosz 27/02/2014

Ostatnia aktualizacja: 17 kwietnia 2020

W dniach 21-23 lutego Tarnów gościł uczestników drugiego turnieju z cyklu Grand Prix Polski w bilardzie (sezon 2014). Na starcie zawodów stanęło 120 bilardzistów ze Słowacji, Czech, Włoch i Polski, w tym (prawie) cały krajowy „top”. Z pierwszej 16-stki rankingu nie zagrał jedynie Piotr Kudlik „LP Metal-Fach Pool Bilard Sokółka”.

Na starcie zawodów stanęła czteroosobowa reprezentacja „Metal Fach LP Pool Bilard – Sokółka”: bracia Konrad i Krystian Piekarski, Marek Kudlik i Łukasz Przybysz. Trzydniowa rywalizacja, zwycięstwo w dziesięciu pojedynkach Konrada Piekarskiego zaowocowało złotym medalem Grand Prix Polski oraz objęciem fotela lidera krajowego rankingu.

Konrad w finale pokonał zawodnika gospodarzy Wojciecha Banka. Na podium znaleźli się także: Wojciech Szewczyk (Konsalnet – Warszawa) i Sebastian Batkowski (Frame – Łódź). Na 9. miejscu zawody zakończył Marek Kudlik. Pochwalić należy postawę Łukasza Przybysza, który już w swoim drugim występie na tak ważnych krajowych zawodach, uzyskał awans do fazy pucharowej, pokonując między innymi medalistę Mistrzostw Europy Juniorów – Marcela Fortuńskiego.

Źródło: wrotapodlasia.pl