Koronawirus wpływa na wydarzenia gamingowe i turnieje eSportowe

Koronawirus sprawił, że nie tylko prawdziwe mecze sportowe zostały przełożone lub anulowane. Wpłynęło to także na świat gamingu i eSportu. Aby zrozumieć to lepiej w poniższym artykule zajmiemy się zmianami, które musiały zostać wprowadzone i tym jak wygląda gaming w czasie pandemii.

Nasz ekspertka od gier hazardowych Klara Czerwińska postanowiła się temu przyjrzeć i wyjaśnić w jaki sposób pandemia wpłynęła na gaming i esport gier. Postanowiła przyjrzeć się najpopularniejszym grom i jak Covid-19 wpłynął na rozgrywki.

League of Legends
LCS potwierdziło za pomocą oficjalnego konta LCS na Twitterze, że LCS będzie kontynuował grę online do końca wiosennego splitu, playoffów i finałów w obliczu pandemii koronawirusa. Premier lig Europy i Ameryki Północnej, League of Legends zawody europejskie (LEC) i League of Legends seria zawodów (LCS), powrócą jako pełne zawody online.

Wszystkie zespoły LEC będą grały ze swoich obiektów szkoleniowych w Berlinie, z wyjątkiem Origen, który będzie rywalizował ze swoim centrum szkoleniowym w Kopenhadze.

Pokemony
The play! Zespół Pokémon ogłosił, że jej Międzynarodowe Mistrzostwa w Ameryce Północnej zaplanowane na 26-28 czerwca w Columbus w Ohio oraz Mistrzostwa Świata Pokemon mające odbyć się 14-16 sierpnia w Londynie zostają odwołane, a wraz z nimi wszystkie usankcjonowane The play! Pokémon do odwołania. Niech nie zniechęci cię to do wypróbowania kasyno online blik.

Facebook
Facebook również odwołał uczestnictwo w GDC 2020. Usuwając stoisko i radząc wszystkim pracownikom powstrzymać się od podróżowania podczas targów. W najbliższych tygodniach planują zorganizować zdalnie spotkania partnerów GDC.
Zastąpią również osobiste sesje w GDC filmami i ogłoszeniami zamieszczonymi na stronie producenta gier na Facebooku. Facebook nie weźmie także udziału w wydarzeniu PAX East.

EA Sports
Apex, Madden i FIFA odwołały swoje mistrzostwa gier wydarzenie eSport na żywo, EA ogłosiła w piątek. Zawieszenie będzie trwało do czasu, aż „globalna sytuacja koronawirusowa się poprawi”. Wydarzenia online będą kontynuowane. Sprawdź także zakłady sportowe dla początkujących.

Sony
Sony Interactive Entertainment podjął decyzję o odwołaniu w tym roku swojego udziału w PAX East w Bostonie ze względu na rosnące obawy związane z COVID-19. Uznali, że jest to najbezpieczniejsza opcja, ponieważ sytuacja codziennie się zmienia. Są rozczarowani, że odwołali swój udział w tym wydarzeniu, ale zdrowie i bezpieczeństwo pracowników na całym świecie jest ich największym zmartwieniem.

Call of Duty
Call of Duty League będzie rozgrywana w formacie tylko online w najbliższej przyszłości, a wszystkie aktualnie zaplanowane ligi zostały odwołane.

Microsoft
Microsoft planuje przenieść swoją obecność na wydarzenie o charakterze wyłącznie cyfrowym w dniach 16-18 marca. Wydarzenie odbędzie się online na stronie Microsoft i będzie obejmowało zaplanowane sesje dla twórców gier i doświadczeń, które będą transmitowane na żywo i dostępne na żądanie.

Overwatch League
Activision-Blizzard Esports odwołało wszystkie pozostałe wydarzenia Overwatch League w marcu i kwietniu w związku z obawami o rozprzestrzenianie się koronawirusa. Komisarz Overwatch League, Pete Vlastelica, powiedział, że gra będzie kontynuowana w tych miesiącach, ale OWL będzie musiał zmienić kilka rzeczy w harmonogramie, aby to było możliwe.

Mortal Kombat
NetherRealm Studios podjęło decyzję przeciwko obecności publiczności na żywo podczas Final Kombat, jednym z ich premierowych wydarzeń Mortal Kombat 11 w Chicago i odwołało kwalifikację ostatniej szansy, powołując się na obawy związane z potencjalnym rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Counter-Strike: Global Offensive
Impreza Intel Extreme Masters w Katowicach nie posiadał publiczności z powodu obaw lokalnych władz o potencjalne zakażenie koronawirusem. Nie było wówczas w Polsce potwierdzonych przypadków koronawirusa, ale podjęto decyzję o zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom i turystów, jak podaje organizator turnieju ESL.

Podsumowanie

Sytuacja w 2020 zmusiła wszystkie firmy do odwołania i zmiany planów dotyczących wydarzeń ze względu na pandemię. Wiele z nich przeniosło rozgrywki na platformy online. Chcąc utrzymać graczy i wpływy starają się jak najlepiej wynagrodzić niedogodności i uspokoić co do dalszych planów dotyczących rozgrywek.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.