Kowalczyk: Jest notyfikacja KE do hazardówki

Jest notyfikacja Komisji Europejskiej do projektu nowelizacji ustawy o grach hazardowych – poinformował w czwartek PAP minister Henryk Kowalczyk.

Jest notyfikacja Komisji Europejskiej, więc niebawem znów ruszą prace nad projektem w Sejmie” – powiedział szef Komitetu Stałego RM, kierujący zarazem resortem skarbu.

We wrześniu odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie rządowego projektu noweli ustawy hazardowej, a sejmowa komisja finansów publicznych powołała podkomisję nadzwyczajną, która zajmie się rządowym projektem.

Celem projektu, jak mówił w Sejmie przy okazji pierwszego czytania wiceminister finansów Wiesław Janczyk, jest ochrona graczy przed negatywnymi skutkami hazardu i walka z szarą strefą.

Jednocześnie, jeszcze w lipcu, MF skierowało projekt do notyfikacji w Komisji Europejskiej. Stanowisko KE miało być przyjęte do końca października, ale tzw. opinię szczegółową do polskiego projektu zgłosiła w ramach tego procesu Malta.

W związku z tym termin zawieszenia prac legislacyjnych nad tym projektem został przesunięty na 30 listopada br. – informowało kilkanaście dni temu MF.

Projekt gruntownie zmienia ustawę z 2009 roku, a zarazem wprowadza silną kontrolę państwa w obszarze gier na automatach. Obecnie obowiązująca w Polsce ustawa, przyjęta po wybuchu tzw. afery hazardowej jesienią 2009 roku, zakłada m.in. zakaz urządzania wideoloterii i gier na automatach do hazardu poza kasynami.

Więcej czytaj na: e-play.eu

 1. Nikt nie widział notyfikacji ustawy. Jeżeli przegląda tviter a to są artykuły gdzie 3 dni temu były negatywnie opinie Malty i państw członkowskich a wczoraj Kowalczyk po głosowaniu w podkomisji hazardowej stwierdza mamy Notyfikację. Tym bardziej że przechodzi wszystko bez paru nieistotnych zmian bez poprawek. BARDZO BARDZO TO DZIWNE czy to ściema czy chcą wszystko przecenić bez notyfikacji.
  Bo poco było to w Komisji 3m-c skoro wchodzi do Sejmu pod głosowanie w takiej formie jak przed notyfikacją.

 2. panowie potrzebuje artykul w ktorym policja lub sluzba celna wypowiada sie ze quizomaty sa legalne byl taki na e-playu lub redakcjo pomcy

 3. Czy ktoś widział choćby kawałek informacji papierowej odnośnie notyfikacji ustawy hazardowej? Przecież ten wiceminister już dawno twierdził, że takowa jest. To manipulanci i ściemniacze. Pożyjemy, zobaczymy. A może redakcja e-play-a coś wie na ten temat? Poprosimy o komentarz. Myślę, że ustawa w tym kształcie nie ma racji bytu w państwie demokratycznym i musi być diametralnie zmieniona, do czego zmusi nasz mało kompetentny rząd UE. Pozdrawiam wszystkich i myślę, że większość z nas będzie w przyszłości pracować przy automatach, myślę oczywiście o tej części normalnych ludzi, a nie oszołomów, których dzisiaj jest cała masa w branży.

 4. Coś tu śmierdzi, robią swoje a notyfikacji nie mają, grają na czas i tyle. Poprawki znowu do notyfikacji wysyłać muszą, to potrwa jeszcze z rok… Gdzie można zobaczyć dokument potwierdzający fakt notyfikacji??? Jedynie informacja na stronie KE o zakończeniu okresu standstill?

 5. 2 dni temu nie było nic wręcz pisali że jeszcze są uwagi państw członkowskich i nagle ogłoszenie pracy w podkomisji się lęgnie notyfikacją HGW skąd

  1. Czy wy k***** nic nie rozumiecie czy naprawdę myśleliście że ****** i te całe towarzystwo ***** będzie pisać i mówić wam prawdę każdy miesiąc to kasa dla nich i pierniczą was zostawili lokale z karami a teraz z kks-u zostawią i pseudo operatorów których okradali z procentów ..na nową ustawę … powiedzą że każdy brał kase tylko oni wiedzieli od początku że to zwiną i zostawią was w gnoju po uszy

  1. Jeśli ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości że NOTYWiKACJIA coś zmieni to już macie teraz odpowiedz. Ciekaw jestem czy nadal wesołki bedą promować swój super projekt pod edukacyjną nazwą Quizomat. Ustawa jak widzimy już nie bawem wejdzie a ci sami Panowie z tym samym szkaradnie fałszywym uśmiechem wycofają się z gry zostawiając za sobą potężne zgliszcza w postaci nie zapłaconych kar i tych starych i tych nowych. Także pozdrawiam tych wszystkich naiwnych, lojalnych , niestety przygarbionych od klepania po plecach przez Panów. Trzymajcie się ciepło .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *