Kreatywna księgowa z aktem oskarżenia

Do sądu trafił akt oskarżenia w głośnej sprawie kreatywnej księgowej, która przywłaszczyła sobie blisko 9 milionów złotych z konta firmy, w której była zatrudniona. Przed wymiarem sprawiedliwości stanie także jej mąż, który odpowie za ukrywanie majątku.

Sprawa ujrzała światło dzienne w sierpniu ubiegłego roku. To wtedy Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim wszczęła postępowanie po otrzymaniu zawiadomienia, że z konta dużej firmy z gminy Nowe Skalmierzyce zniknęło 8,8 miliona złotych. Trop szybko doprowadził do księgowej, której obowiązkiem było czuwanie nad finansami przedsiębiorstwa.

Proceder polegał na zamianie numerów rachunków bankowych na przelewach. Kobieta wpisywała tam swoje konta, dzięki czemu pieniądze trafiały do jej kieszeni. Trwało to od lipca 2020 roku do maja 2021 roku. W tym czasie księgowa wykonała łącznie 74 przelewy, fałszując przy tym dokumenty. Prokurator, po zapoznaniu się z materiałem, podjął decyzję o postawieniu kobiecie zarzutów.

Prokuratura postawiła kobiecie kilka poważnych zarzutów wprowadzania w błąd pokrzywdzoną spółkę poprzez wstawianie należących do niej numerów rachunków bankowych, prania brudnych pieniędzy oraz podejmowania działań zmierzających do utrudnienia lub uniemożliwienia prowadzenia egzekucji. Z ustaleń śledczych wynika, że kobieta – chcąc uniknąć oddania pieniędzy – przepisała część swoich nieruchomości oraz pieniędzy na najbliższą osobę.

Przywłaszczone środki lokowała na zakładach bukmacherskich. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Ostrowie zadecydował o jej tymczasowym aresztowaniu. Początkowo na trzy miesiące, ale później okres ten przedłużono i kobieta przebywa za kratkami, aż do chwili obecnej, czyli już blisko rok.

Księgowa częściowo przyznała się do stawianych jej zarzutów, ale podczas przesłuchań przez prokuraturę skorzystała z przysługującego jej prawa i odmówiła składania wyjaśnień. Może jej grozić kara do 12 lat więzienia. Przed sądem stanie także jej mąż, który zdaniem prokuratury miał ukrywać majątek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.