Król disco polo

Ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2013

Puls Biznesu: Melodia „Ona tańczy dla mnie” gra w głowach milionów Polaków. Zbigniewowi Benbenkowi w to graj. Słyszy wtedy szelest banknotów.


Kto jest królem disco polo? Część osób odpowie zapewne, że lider zespołu Weekend, grający w tym miesiącu 30 koncertów, za które zgarnie około 1 mln zł. A może jest nim były piłkarz, a obecny prezes Jagiellonii Białystok? Green Star Cezarego Kuleszy wydaje płyty Weekendu, jak też np. Bayer Full. A może jednak królem jest kto inny? Człowiek, którego — warta ponad 100 mln zł — machina medialna sprzedała w ostatnich kilku latach ponad 7 mln płyt z muzyką disco polo, który ma prawa do utworów m.in. Bayer Full oraz Shazzy i wreszcie w którego stacji telewizyjnej debiutował teledysk „Ona tańczy dla mnie”.

Ten ostatni kandydat to Zbigniew Benbenek. Biznesmen w ostatnich kilku latach zainwestował w branżę disco polo kilkanaście milionów złotych i właśnie teraz zaczyna zbierać tego pierwsze owoce w postaci pokaźnych zysków. Parafrazując kultowy Weekend: Benbenek muzykę disco polo uwielbia głównie z jednego powodu: ona tańczy dla niego, on porwał ją i zyski z niej schowa w portfelu na dnie.

Cały artykuł w środowym Pulsie Biznesu lub tutaj.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL