KSA podejmuje zaostrzone działania przeciwko nielegalnym automatom do gier

Ze świata
Wiktor Czerwiński 27/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 27 maja 2024

Holenderski Urząd ds. gier hazardowych – Kansspelautoritet (KSA) będzie egzekwował bardziej rygorystycznie przepisy w przypadku nielegalnie zainstalowanych automatów do gier. KSA regularnie otrzymuje zgłoszenia o operatorach, którzy nie przestrzegają przepisów wynikających z koncesji na prowadzenie automatów do gier. W przypadku faktycznego stwierdzenia naruszenia KSA żąda od operatorów jego zaprzestania w ciągu dwóch tygodni.

Aby zainstalować automat do gry w lokalu gastronomicznym lub sali gier, wymagane są co najmniej dwa zezwolenia. Aby móc obsługiwać automaty do gier (zręcznościowych i hazardowych), należy wystąpić do KSA o wydanie koncesji na prowadzenie automatów do gier. Ponadto należy wystąpić o pozwolenie na obecność w gminie, w której usługodawca chce zainstalować automaty do gier. Zezwolenie KSA stanowi, że automaty do gier mogą być używane wyłącznie w placówkach, na które wydano zezwolenie miejskie. Zainstalowanie automatu do gier bez zezwolenia gminy stanowi naruszenie.

Zezwolenie na obecność jest ważne, ponieważ za jego pomocą badane są różne sprawy. Na przykład wnioskodawca musi sporządzić politykę zapobiegania uzależnieniom, a nieletni nie mają możliwości gry na automacie. Sprawdzana jest również uczciwość wnioskodawcy, menedżerów i kierowników lokalizacji.

Jeżeli automaty do gry są eksploatowane bez zezwolenia gminy, powyższe warunki ochronne mogą nie zostać spełnione. KSA uważa to za ryzyko niedopuszczalne i dlatego monitoruje przestrzeganie przepisów zawartych w koncesji na prowadzenie automatów do gier oraz podejmuje działania egzekucyjne.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL