KSA wyjaśnia terminy składania wniosków o licencje

ksa

Holenderski regulator Kansspelautoriteit (KSA) wyjaśnił swoje zasady dotyczące składania dokumentów dla potencjalnych licencjobiorców internetowych, ogłaszając, że niektóre dokumenty wymagane do otrzymania licencji mogą zostać złożone później niż wniosek.

Wniosek o otrzymanie licencji online po otwarciu rynku holenderskiego musi zawierać serię raportów dotyczących niektórych składników produktu potencjalnego licencjobiorcy.

KSA wyjaśnił teraz, że o ile wniosek zostanie złożony do 15 kwietnia, dokumenty nie będą wymagane do 1 lipca w celu udzielenia licencji w dniu otwarcia rynku 1 października.

Data premiery 1 października została ogłoszona na początku tego tygodnia przez ministra ochrony prawnej Sandera Dekkera w trzecim przesunięciu terminu w regulowaniu gier w tym kraju.

Początkowo hazard online w Holandii miał zostać uruchomiony 1 stycznia 2021 r., ale w listopadzie 2019 r. KSA przesunął datę premiery na 1 lipca 2021 r.

W czerwcu Dekker ostrzegł przed dalszymi opóźnieniami, ponieważ przygotowania do wprowadzenia na rynek zostały zakłócone przez nową pandemię koronawirusa (Covid-19), po czym trzy miesiące później ogłosił, że rynek zostanie otwarty 1 września.

W tym tygodniu Dekker powiedział, że wolniejsze wdrażanie przepisów może stworzyć silniejsze środowisko regulacyjne, gdy ponownie przesunął datę początkową otwarcia rynku online w Holandii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *