Które wydarzenia sportowe 2021 roku wzbudziły w kibicach największe emocje?

2021 rok był niezwykle obfity w wydarzenia sportowe. Skumulowało się dużo imprez, które rok wcześniej zostały przełożone z powodu pandemii koronawirusa, takich jak: Euro 2020 i igrzyska olimpijskie w Tokio. Które z nich budziły największe emocje w kibicach? Zdradzają analitycy STS.

Najpopularniejsze wydarzenia sportowe 2021 ogółem

W 2021 roku po raz kolejny potwierdziła się teza, że sportem narodowym Polaków jest piłka nożna. Zestawienie przygotowane przez STS, największą firmę bukmacherską w Polsce, pokazuje, że największym zainteresowaniem kibiców cieszyło się piłkarskie Euro 2020. Mecze z tego turnieju całkowicie zdominowały ranking wydarzeń, które najczęściej obstawiali kibice w mijającym roku. Spotkaniem numer 1, które rozpalało emocje kibiców, było grupowe starcie Polaków z Hiszpanami. Na podium uplasowały się jeszcze mecze Węgry – Francja oraz Niemcy – Węgry.

Najpopularniejsze mecze piłkarskie poza Euro 2020

Pozostając w temacie piłki nożnej, nie tylko Euro dostarczyło mocnych wrażeń, ale również eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata w Katarze czy Liga Mistrzów. Według danych STS najpopularniejszym meczem piłkarskim poza Euro 2020 był mecz Albania – Polska w eliminacjach MŚ. Na drugim i trzecim miejscu znalazły się dwa spotkania z Ligi Mistrzów. Odpowiednio mecz FC Brugge – PSG oraz Benfica – Bayern. W pierwszej 10., poza meczami Ligi Mistrzów i eliminacji MŚ, znalazł się jeden mecz ligi hiszpańskiej – Real Madryt – Celta (8. miejsce).

Najpopularniejsze pozapiłkarskie wydarzenia sportowe

Czym poza piłką nożną najczęściej emocjonują się polscy kibice? Okazuje się, że w 2021 roku były to siatkówka i sporty walki. Największą furorę zrobił pojedynek Jana Błachowicza z Gloverem Teixeirą podczas gali UFC 267. Pomiędzy to spotkanie a walkę Pudzianowski – Sergine Ousmane Dia na KSW 64 (miejsce 3.) wcisnął się siatkarski mecz Polaków ze Słowenią z półfinału mistrzostw Europy. Do zestawienia TOP10 najpopularniejszych sportowych wydarzeń pozapiłkarskich, oprócz meczów siatkówki i sportów walki, zmieścił się jeden mecz tenisowy – spotkanie Igi Świątek z Ons Jabeur w 1⁄8 finału Wimbledonu (miejsce 9).

O STS:
Grupa STS jest największą firmą bukmacherską w Polsce, która działa również na skalę międzynarodową. Bukmacher posiada licencję w Wielkiej Brytanii oraz Estonii, skąd oferuje usługi na kilku rynkach.
Firma nieprzerwanie inwestuje w rozwój nowoczesnych i innowacyjnych technologii, dzięki którym zdystansowała krajowych konkurentów. STS udostępnia usługi online nie tylko za pośrednictwem strony internetowej, ale również jej mobilnej wersji, jak i aplikacjom dedykowanym systemom Android i iOS. Firma cały czas rozwija ofertę, udostępniając m.in. kolejne zakłady na żywo oraz umacniając wiodącą pozycję w dziedzinie esportu. Bukmacher stworzył też własny system wypłat – STSpay – pozwalający na szybkie przelewy przez całą dobę przez 7 dni
w tygodniu. STS jest również właścicielem systemu bukmacherskiego Betsys, z którego korzysta.
Za sprawą efektywnego i całodobowego systemu Customer Service, STS jest w stanie odpowiadać na rosnące zapotrzebowania klientów. Firma oferuje ponadto możliwość oglądania transmisji wydarzeń sportowych na żywo w internecie, za pośrednictwem STS TV. Usługa jest dostępna także użytkownikom urządzeń mobilnych. Każdego miesiąca firma udostępnia transmisje blisko 5000 wydarzeń sportowych, w tym m.in. piłki nożnej, tenisa, siatkówki, koszykówki oraz innych sportów.
Bukmacher aktywnie angażuje się we wspieranie polskiego sportu, będąc największym prywatnym podmiotem na rodzimym rynku sponsoringu. Firma jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej, sponsorem strategicznym Lecha Poznań, sponsorem głównym Jagiellonii Białystok a także oficjalnym bukmacherem Cracovii, Pogoni Szczecin, Górnika Łęczna, Zagłębia Lubin, Polskiej Ligi Siatkówki czy innych klubów i związków sportowych. STS angażuje się także we wspieranie esportu.
Firma powstała w 1997 roku. Spółka posiada nowoczesne punkty przyjmowania zakładów, które znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – łącznie na terenie kraju jest ich ponad 400. STS zatrudnia przeszło 1500 osób.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.