Kupiliście kupon Eurojackpot? Dziś jest losowanie!

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia 2019

Najwyższa odnotowana wygrana sprzed tygodnia to ponad 3,5 miliona i padła ona w Tarnowie. Graczowi zabrakło tylko jednej liczby, żeby trafić nawet 220 milionów złotych. Próbujecie swoich sił w loterii? Sami wybieracie swoje szczęśliwe liczby, czy zdajecie się na komputer?

Eurojackpot – losowanie, wyniki i wygrane oraz zasady jak grać w tę grę, tego wszystkiego dowiecie się z dalszej części artykułu.

Eurojackpot to gra liczbowa, która została uruchomiona w 2012 roku. W loterii bierze udział osiemnaście państw europejskich w tym: Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Hiszpania, Holandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Włochy, Węgry. We wrześniu 2017 roku do tej grupy dołączyła Polska.

Przez lata wprowadzenie tej gry do Polski nie było możliwe ze względu na obowiązujące przepisy prawa. Natomiast, przez cały ten czas otrzymywaliśmy sygnały od naszych graczy, że chcieliby zagrać w Polsce w grę multijursdykcyjną. Stąd też wiemy, że jest to oczekiwany produkt wśród naszych klientów. Spodziewamy się dużego zainteresowania grą Eurojackpot w Polsce
– mówiła rzeczniczka Totalizatora Sportowego Pani Aida Bella.

Losowanie loterii odbywa się w każdy piątek między godziną 20:00 a 21:00 w Helsinkach, ocena zwycięskich kuponów odbywa się w Niemczech i Danii. Minimalną gwarantowaną pulą za wygraną pierwszego stopnia wynosi 10 milionów euro i może ona wzrosnąć aż do 90 milionów.

W Polsce dla celów promocyjnych wartość ta to 375 milionów złotych jednak faktyczna wartość będzie zależała od aktualnego kursu walutowego. Dotychczas najwyższa wygrana w Polsce sięgała około 56 milionów złotych. W maju 2015 roku w Czechach padła najwyższa kulminacja, a w październiku 2016 roku historia powtórzyła się w Niemczech.

Każde losowanie można obejrzeć na oficjalnej stronie internetowej Lotto. Można również grać w Eurojackpot online, należy jednak pamiętać, żeby robić to na licencjonowanych i w pełni ubezpieczonych portalach, aby ustrzec się przed oszustwami równego typu.

W obecnym losowaniu do wygrania jest 270 milionów złotych. Aby zagrać w Eurojackpot należy udać się do kolektury po kupon lub użyć w tym celu sprawdzonej strony internetowej, lub też aplikacji mobilnej Lotto. Pojedynczy zakład kosztuje 12,50 złotych.

Kupon wypełnia się przez zaznaczenie pięciu numerów z pięćdziesięciu, a następnie dwóch dodatkowych z dziesięciu liczb, tak zwanych Euronumerów, które wybierane są z odrębnej puli. Należy zachować kupon, ponieważ jest on jedynym dowodem udziału w grze i podstawą do wypłacenia wygranej.

Sprzedaż losów na dane losowanie kończy się dzisiaj o godzinie 19:00, czyli odpowiednio wcześniej przed losowaniem, które odbywa się między godziną 20:00 a 21:00.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL