Legalny poker jest w Polsce martwy

Poker
Bartosz 30/04/2014

Ostatnia aktualizacja: 30 kwietnia 2014

Coraz więcej polityków rozumie, że poker nie jest grą losową jak ruletka. Nawet ci z partii rządzącej nieoficjalnie przyznają, że ustawa hazardowa była wprowadzona naprędce – mówi prezes stowarzyszenia Wolny Poker Marcin Horecki

Jako prezes stowarzyszenia Wolny Poker wspólnie z partią Twój Ruch złożył Pan pod koniec stycznia projekt nowelizacji ustawy hazardowej. Co się z nim dzieje? Jest szansa na to, że na jego ewentualne wejście w życie nie będziemy musieli czekać na przykład kilku lat? Projekt został bardzo pozytywnie oceniony przez Biuro Analiz Sejmowych. Został sprawdzony pod kątem zgodności z konstytucją i prawem Unii Europejskiej. Eksperci uznali go za zgodny z prawem UE, konkretnie odnosząc się do wyroków Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości oraz sądów. Mówią one, że każdy kraj członkowski ma prawo regulować rynek, ale musi to być zrobione z zachowaniem pewnych proporcji.

A obecna ustawa poprzez praktyczną delegalizację pokera w Polsce, przy jednoczesnym przyzwoleniu na szeroką gamę innych gier typowo hazardowych, nie spełnia tych wymogów. Nanieśliśmy kosmetyczne poprawki i pod względem formalnym projekt jest bez zarzutu. Teraz piłeczka nie jest po naszej stronie. Bo jedną sprawą jest zainteresowanie i poparcie ekspertów, a zupełnie inną opór polityczny, z którym się spotykamy. Nikt nie chce „ruszyć” sprawy pokera i hazardu.

Czytaj całą rozmowę Tomasz Dębka z Marcinem Horeckim w dzisiejszym wydaniu magazynu Polska The Times

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL