Lepszy Rydz niż nic…

Izba Celna w Gdyni w walce z hazardem szuka sprzymierzeńców nawet w szkołach. Swoje obowiązki nadzoru rynku hazardowego przerzuciła na dyrektorów szkół i placówek oświatowych…

Zdesperowana Służba Celna skierowała prośbę do Pomorskiego Kuratora Oświaty Pani Elżbiety Wasilenko z prośbą o zgłaszanie wypadków nielegalnego urządzania gier na automatach w województwie pomorskim.

Prosto rozumując możemy się spodziewać, iż uprawnionymi do orzekania o legalności urządzania gier na automatach są zgłaszający, czyli: dyrektorzy szkół, nauczyciele, może uczniowie czy też sama Pani kurator?

Treść informacji Izby Celnej w Gdyni:

„Dyrektorzy szkół
woj. pomorskiego

Mając na uwadze występujące zagrożenie związane z dostępem dzieci i młodzieży do gier na automatach, które może prowadzić do uzależnień od hazardu, bardzo ważne jest wyeliminowanie jak największej liczby takich punktów. Izba Celna w Gdyni opracowuje mapę miejsc, w których prowadzona jest niezgodnie z ustawą z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, nielegalna działalność z wykorzystywaniem automatów do gier.

W celu wsparcia działań Służby Celnej służących wyeliminowaniu nielegalnych punktów gry na automatach, proszę o przekazywanie informacji o takich miejscach na adres: [email protected]

Pomorski Kurator Oświaty
Elżbieta Wasilenko”

Źródło: kuratorium.gda.pl

O Autorze

1 thought on “Lepszy Rydz niż nic…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.