Limit strat w Belgii wynosi 200 zamiast wcześniej 500 € tygodniowo

Tygodniowy limit strat w grach hazardowych w Belgii został zmniejszony z 500 euro do 200 euro. Nowy limit, wprowadzony dekretem królewskim ogłoszonym w lipcu, wszedł w życie.

Obniżenie limitu strat zostało zaproponowane przez ministra sprawiedliwości Vincenta Van Quickenborne’a, który doprowadził również do zaostrzenia w Belgii restrykcji dotyczących reklam hazardowych. Nowy limit ma zastosowanie w poszczególnych lokalizacjach po odrzuceniu poprzednich prób zainstalowania limitu między lokalizacjami.

Gracze mogą poprosić o podniesienie limitu, pod warunkiem, że nie są zarejestrowani jako osoby niewypłacalne w Centralnym Rejestrze Kredytowym Belgijskiego Banku Narodowego. Gracze mogą również poprosić o niższy limit.

Belgijska Komisja ds. Hazardu powiedziała: „Zawsze gracze mogą poprosić operatorów o niższy osobisty limit. Aby hazard sprawiał przyjemność, zaleca się, aby na hazard wydawać nie więcej niż 5 procent dochodu”.

Kolejny dekret królewski zaproponowany przez Van Quickenborna zakazałby prawie wszystkich reklam hazardowych w Holandii do końca 2023 r., a wszelkich działań marketingowych w sporcie do końca 2024 r. Zrównując hazard z „nowym paleniem”, Van Quickenborn chce zakazu reklamy drukowanej , telewizja, radio i media internetowe – w tym media społecznościowe – a także plakaty w miejscach publicznych oraz spersonalizowane reklamy cyfrowe lub pocztowe.

Komisja Europejska przedłużyła okres zawieszenia przepisów po otrzymaniu rekwizycji z Malty.

Tymczasem belgijska Komisja Gier ogłosiła, że ​​krajowy program samowykluczenia hazardu, EPIS, zostanie rozszerzony o zakłady detaliczne. Do tej pory był używany do gier hazardowych online, stacjonarnych kasyn i automatów do gier, ale nie był konsultowany przez bukmacherów detalicznych.

Dzięki EPIS gracze mogą sam wykluczyć się z hazardu na określony czas. BGC była wcześniej krytykowana przez belgijską Radę Stanu za nałożenie minimalnego sześciomiesięcznego okresu na samowykluczenie. Stwierdził, że regulator nie ma uprawnień do narzucenia minimalnego okresu.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.