Litewski organ regulacyjny ostrzega nielicencjonowanych operatorów

Litewski Urząd Kontroli Gier ostrzegł, że zablokuje strony nielicencjonowanych operatorów, jeśli nadal będą oni oferować gry igamingowe w tym kraju.

Po wprowadzeniu w 2016 r. Przepisów regulujących hazard online na Litwie operatorzy muszą posiadać licencję na legalne oferowanie gier, a firmy działające bez zezwolenia są traktowane jako nielegalni operatorzy.

Organ nadzorczy hazardu ma prawne uprawnienia do podejmowania działań przeciwko nielicencjonowanym operatorom, w tym dodawania ich do czarnej listy nielegalnych operatorów i blokowania dostępu do ich witryn internetowych.

Po dodaniu operatora do czarnej listy można go usunąć tylko wtedy, gdy uzyska on licencję na oferowanie gier hazardowych online.

Litewski organ regulacyjny w marcu nałożył pierwszą grzywnę na licencjonowanego operatora gier hazardowych za nałożenie limitów zakładów na klienta. UAB Tete-a-Tete Casino, które zarządza marką CBet, otrzymało nakaz zapłaty 15 000 euro.

Niedawno ukarał również indywidualnego pracownika firmy zajmującej się mediami cyfrowymi za umieszczanie reklam hazardowych, które naruszały przepisy ustawy o grach hazardowych.

Przedstawiciel regulatora powiedział w oświadczeniu:

„Organ nadzorczy zdecydowanie zaleca wszystkim operatorom gier hazardowych online, aby dokonali przeglądu wszystkich swoich działań związanych z hazardem na odległość na Litwie i podjęli działania w celu zapewnienia, że ​​takie usługi nie są dostępne dla litewskich klientów. Po stwierdzeniu faktu prowadzenia nielegalnych gier hazardowych na odległość w Republice Litewskiej, organ kontrolny jest upoważniony do podjęcia działań określonych w ustawie o grach.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *