Litwa ostrzega szkoły pokera przed nielegalnymi stronami

poker

Litewski Urząd ds. Hazardu ostrzegł szkoły pokera przed wykorzystywaniem nielegalnych witryn pokera online na szkoleniach.

Szkoła pokera wniosła sprawę do sądu, próbując dochodzić zapłaty od byłego klienta, twierdząc, że jest winny szkole 15 771€ w ramach umowy, w której klient zgodził się grać w pokera online na coraz bardziej zaawansowanych poziomach i oddawać 60 procent wygranych szkole.

Sąd oddalił jednak tę sprawę, ponieważ poker online nie jest regulowany na Litwie, system wymagał od klienta generowania wygranych poprzez grę w pokera na nielicencjonowanych stronach.

Litewski Urząd ds. Hazardu stwierdził: Według sądu, powodowie byli świadomi, że pozwany był zamieszany w nielegalny hazard, naruszając w ten sposób nie tylko przepisy ustawy o grach hazardowych Republiki Litewskiej, ale także ustawę o zapobieganiu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w Republice Litewskiej. W związku z tym wnioskodawcy nie są uprawnieni do odszkodowania za straty wynikające z nielegalnej działalności.

Regulator powiedział, że gracze mogą legalnie ćwiczyć pokera, grając offline, a nie za prawdziwe pieniądze. Szkoła pokera może nadal odwoływać się od wyroku do Sądu Okręgowego w Wilnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *