Litwini popierają zakaz reklamy hazardu

Litwa

Ankieta przeprowadzona przez krajowy urząd kontroli gier hazardowych na Litwie wykazała, że większość Litwinów opowiada się za zakazem reklam hazardu.

W badaniu przeprowadzonym wśród 1001 dorosłych mniej niż połowa (47 procent) stwierdziła, że widziała reklamy hazardu w ciągu ostatniego roku, ale 76 procent nadal uważa, że należy wprowadzić nowe ograniczenia. Ponad połowa (52 procent) stwierdziła, że uważa, że reklama hazardu powinna być całkowicie zakazana, chociaż podobna liczba (51 procent) również uznała, że branża hazardowa jest ważna dla gospodarki.

Badanie zostało przeprowadzone po tym, jak Hiszpania podążyła za Włochami, wprowadzając surowe ograniczenia dotyczące reklam hazardu, ograniczając je do krótkiego okresu we wczesnych godzinach porannych. W Wielkiej Brytanii pojawiają się również wezwania do wprowadzenia dalszych ograniczeń w reklamowaniu hazardu.

Większość respondentów ankiety na Litwie, bo aż 56%, opowiedziało się również za podniesieniem minimalnego wieku do kupna losu z 16 do 18 lat.

Badanie wykazało, że 12 procent respondentów grało w produkty inne niż loterie w ciągu ostatniego roku, 47 procent w salonach z automatami, 41 procent w Internecie (wzrost z 38 procent w 2019), 29 procent w zakłady sportowe i 26 procent w kasynach.

Około jedna trzecia stwierdziła, że uprawia hazard raz w miesiącu, a najczęściej uprawiają hazard mężczyźni w wieku do 29 lat.

Odsetek osób korzystających z loterii spadł z 51 procent w zeszłym roku do 43 procent, przy czym najczęściej grają osoby w wieku 40-49 lat.

Wśród wszystkich graczy lotto 88 procent nadal kupowało losy w punktach sprzedaży stacjonarnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *