Lootboksy w Fifie to hazard, EA dostanie karę

Holandia podjęła decyzję dotyczącą lootboksów. Powodem stało się postępowanie wytoczone przeciwko EA.

Wiele gier upatruje jedno z ważniejszych źródeł przychodu w rozmaitych skrzyniach, które w środku mają losowe przedmioty z gry. Nieistotne czy nazwiemy to lootboksami, skrzyniami czy też gachą. Cały ten proceder ma dużo wspólnego z hazardem, a niektórzy gracze wydawali naprawdę grube pieniądze kupując kolejne skrzynie/losując kolejne postacie tak długo aż zdobędą swój upragniony przedmiot.

Kolejne kraje kwalifikują takie postępowanie jako hazard i wymagają od producentów gier podjęcia odpowiednich kroków w celu dostosowania takich praktyk do panującego prawa. Tym bardziej, że w takie gry grają też osoby niepełnoletnie.

Tym razem sąd w Holandii przyznał racje Komisji ds. Hazardu w sporze z EA dotyczącego lootboksów w grze FIFA. Oznacza to, że zarówno EA, jak i jego europejska część będą musiały wycofać lootboksy w ciągu trzech tygodni lub zapłacą karę. Jak dużą?

Będzie to 250 tysięcy euro tygodniowo, maksymalnie 5 milionów euro. To przy założeniu, że EA po pierwszych karach jednak zacznie współpracować. Wyrok jest już ostateczny.

Zródło: telepolis.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *