Lotto chce do internetu, a w przyszłości także megaloterii

Totalizator Sportowy chce wprowadzić do Polski megaloterię EuroJackpot. Najwyższa zanotowana w niej wygrana sięgnęła blisko 200 mln zł. Priorytetem na razie jest jednak start możliwości gry w Lotto przez internet.

– Pracujemy nad tym projektem – mówi WP.PL Wojciech Szpil, prezes Totalizatora Sportowego. – Byłby to prawdopodobnie Eurojackpot, ale trudno mi mówić dzisiaj, kiedy moglibyśmy w nią zagrać. Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat – dodaje.

Eurojackpot to jedna z największy na świecie loterii. Obecnie dostępna jest dla mieszkańców m.in. Niemiec, Szwecji, Hiszpanii, Włoch czy krajów nadbałtyckich: Łotwy, Litwy czy Estonii. Koszt losu to 2 euro. Najwyższa wygrana padła w kwietniu tego roku i wyniosła 46,079 mln euro.

Obecnie priorytetem dla TS jest nie nowa loteria, ale nowy kanał sprzedaży – internet. Sejm pracuje nad znowelizowaniem przepisów umożliwiających Totalizatorowi Sportowemu sprzedaż kuponów Lotto na swojej stronie internetowej. Niestety nie wiadomo, kiedy posłowie projekt przyjmą. Data wejścia w życie znowelizowanych przepisów na razie się oddala i raczej nie będzie to 1 stycznia 2014 roku.

Czytaj całość na: finanse.wp.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.