Lotto w internecie? Projekt trafi do pierwszego czytania

Gry
Bartosz 03/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 3 marca 2015

Obecna ustawa dopuszcza jedynie urządzanie i uczestniczenie w zakładach wzajemnych urządzanych przez internet (na podstawie zezwolenia Ministra Finansów).

Posłowie chcą, by przez internet można było organizować także gry liczbowe, przy czym zaproponowany przez nich projekt „ogranicza tę działalność do umożliwienia typowania liczb, znaków lub innych wyróżników w grze liczbowej, wpłacania stawek i wypłacania wygranych”. Samo losowanie lub uzyskiwanie w inny sposób wyników w grze liczbowej miałoby nadal odbywać się poza internetem.

Chodzi o to, by „wyeliminować urządzanie tzw. +internetoloterii+, a tym samym wyeliminować czynnik, który mógłby zwiększać potencjał uzależnieniowy tego rodzaju gier”, piszą autorzy w uzasadnieniu do projektu ustawy.

Prowadzenie działalności w zakresie gier liczbowych, loterii pieniężnych i gry telebingo jest – na mocy ustawy o grach hazardowych – objęte monopolem państwa. Proponowana zmiana ma więc na celu przede wszystkim umożliwienie Totalizatorowi Sportowemu uruchomienia nowego kanału sprzedaży. (Totalizator Sportowy Sp. z o.o. jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością powstałą w wyniku komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego o szczególnym znaczeniu dla gospodarki państwa. Wszystkie udziały w spółce są własnością Skarbu Państwa.)

Czytaj całość na: prawo.gazetaprawna.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL