LOTTO z wioślarzami z Bydgoszczy

Branżowy marketing
Marek 10/04/2013

Ostatnia aktualizacja: 7 czerwca 2024

Została podpisana umowa, która otwiera nowy rozdział współpracy Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO, z najlepszym w Polsce towarzystwem wioślarskim z Bydgoszczy. Na mocy tego dokumentu, Regionalne Towarzystwo Wioślarskie LOTTO-Bydgostia będzie otrzymywało wsparcie do końca 2016 roku, a zatem obejmie ono także okres przygotowań i startów na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Przypomnijmy, że LOTTO, Oficjalny Partner Strategiczny bydgoskiego towarzystwa wioślarskiego, jest z klubem związany od 20 lat. Z pewnością ta wieloletnia współpraca przysłużyła się obu stronom – sportowcy przez ten cały czas mogli trenować na najlepszym sprzęcie bez obaw o przyszłość, natomiast LOTTO mogło wykorzystać fakt wspierania klubu w działaniach marketingowych i wizerunkowych. Tak też będzie przez najbliższe trzy lata. Warto podkreślić, że przez cały czas współpracy obu partnerów wioślarze z Bydgoszczy dzierżą nieprzerwanie tytuł Drużynowego Mistrza Polski.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że LOTTO jest solidnym partnerem, z którym walczy się o najwyższe trofea. – powiedziała Agnieszka Libor, Rzecznik prasowy Totalizatora Sportowego. Jestem pewna, że nasza współpraca przełoży się nie tylko na kolejne tytuły Mistrza Polski LOTTO-Bydgostii, ale także na medale na najważniejszych światowych zawodach wioślarskich i wielkie sukcesy w Rio de Janeiro. Trzymamy kciuki za naszych wioślarzy!

Regionalne Towarzystwo Wioślarskie Bydgostia istnieje od 1928 roku. Tytuł Drużynowego Mistrza Polski zdobywało łącznie aż 24 razy. Przed rozpoczęciem współpracy z LOTTO miało to miejsce w roku 1938, 1966, 1967 i 1970. Od 1993 roku, czyli od chwili podjęcia współpracy z LOTTO, RTW jest – jak już wspomnieliśmy – nieprzerwanie Mistrzem Polski. W liczącej 85 lat historii klubu jego wioślarze zdobyli na zawodach światowych 113 medali (w tym 40 złotych, 38 srebrnych, 35 brązowych), a na Mistrzostwach Polski 1432 medali (w tym 587 złotych, 435 srebrnych, 410 brązowych).

A teraz kilka zdań o najważniejszych sukcesach RTW LOTTO-Bydgostia. Z pewnością należy do nich wywalczenie przez Roberta Sycza dwóch złotych medali w dwójce podwójnej kategorii lekkiej (razem z Tomaszem Kucharskim – AZS AWF Gorzów Wlkp.) na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 roku i w Atenach w 2004 roku. Zapewne wszyscy pamiętamy też zdobycie przez Bartłomieja Pawełczaka i Miłosza Bernatajtysa srebrnego medalu w czwórce bez sternika kategorii lekkiej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2008 roku (w osadzie z Pawłem Rańdą – AZS Politechnika Wrocław i Łukaszem Pawłowskim – AZS Toruń), a także całkiem niedawny sukces, a mianowicie brąz Magdaleny Fularczyk w dwójce podwójnej (w osadzie z Julią Michalską -Tryton Poznań) na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

totalizator.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL