Lottomat w sklepie

Gry
Bartosz 10/03/2015

Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2015

Kolektura Lotto w twoim sklepie może przynieść dodatkowo kilka tysięcy złotych miesięcznie. Chętnych jest wielu, bo to stały i pewny dochód. Oto czego potrzebujesz, by zarobić więcej.

Klienci bardzo często postanawiają „dopomóc szczęściu” i korzystają z kolektury, którą mają w zasięgu ręki. Działa to także w drugą stronę. Namiętni gracze decydują się na zakupy, skoro są już w sklepie. Tak bęben maszyny losującej kręci się, napędzając koniunkturę. Tym bardziej że losowania odbywają się bardzo często, a ostatnio Totalizator Sportowy (TS) wprowadził nowość – dobrze przyjętą przez graczy „Ekstra Pensję”, gdzie główną wygraną jest 5000 zł, wypłacane co miesiąc przez 20 lat.

– Lottomat przynosi nam 5000­‑6000 zł dodatkowego zysku miesięcznie – mówi, kierujący 220­‑metrowym Topazem w Stoczku Łukowskim, Mariusz Świeczak. – Jeśli jest mocno rozreklamowana kumulacja, wpływy bywają większe. Na szkolenia do Totalizatora wysłałem cztery pracownice, bo na każdej zmianie musi być osoba, która posiada dokument uprawniający do obsługi urządzenia.

Dyscyplina dodatkowa

Wszystkich kolektur jest w Polsce około 14 000, aż 6300 z nich działa w sklepach spożywczych. Wniosków do okręgowych oddziałów TS wpływają setki. – Każda lokalizacja jest rozpatrywana indywidualnie – mówi Jarosław Tomaszewski z Totalizatora Sportowego. – Głównymi czynnikami, które mają wpływ na pozytywną weryfikację, są potencjał sprzedażowy oraz odległość od innych kolektur, w szczególności od kolektur własnych spółki.

Pierwsze sito weryfikacyjne przechodzi połowa chętnych. Pozytywna decyzja oznacza wizytę przedstawicieli TS w sklepie i dokładne sprawdzenie miejsca, gdzie miałaby działać nowa kolektura. Niezbędne są też dokumenty (patrz ramka) i wymagania techniczne, które twój sklep musi spełnić. Wśród najważniejszych warto wspomnieć o zapewnieniu otwartej przestrzeni wokół terminala, miejscu na zamontowanie modemu GSM w pomieszczeniu albo zewnętrznej anteny na ścianie lub dachu budynku oraz niezależnym obwodzie elektrycznym (z wyłącznikiem różnicowo­‑prądowym), którzy będzie zasilał urządzenie. Trzeba też pamiętać, że przy kolekturze musi się znaleźć nieco miejsca na wyodrębniony kącik dla graczy, gdzie będą mogli wypełniać kupony lub sprawdzać wyniki zakładów.

Czytaj całość na: wiadomoscihandlowe.pl

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL