Lubliniec: zabezpieczono nielegalne automaty

Zamknięto nielegalny salon gier hazardowych na terenie Lublińca. W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty oraz gotówkę. Za organizowanie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom grozi wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

Lublinieccy policjanci wraz z funkcjonariuszami Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (KAS) doprowadziły do zamknięcia kolejnego nielegalnego salonu gier hazardowych na terenie powiatu lublinieckiego. W trakcie akcji mundurowi zabezpieczyli 4 automaty służące do gier hazardowych oraz gotówkę. Jak się okazało na wszystkich zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Policja ustali teraz kto prowadził nielegalne „kasyno” oraz kto wynajmował lokal. Za nielegalne organizowanie gier hazardowych grozi kara 3 lat więzienia.

Źródło: silesia24.pl

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.