Ostatnia aktualizacja: 20 grudnia 2024
Pracownicy ośmiu urzędów skarbowych z lubuskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zorganizowali lekcje w ramach kampanii Ministerstwa Finansów dotyczącej zwalczania nielegalnego hazardu. W edukacyjnym przedsięwzięciu uczestniczyło łącznie 1536 uczniów z 19 szkół w regionie.
Akcja, objęta honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji, jest częścią ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”, prowadzonej od 2018 roku pod nadzorem Ministerstwa Finansów.
Jej głównym celem jest uświadamianie uczniom klas 7–8 szkół podstawowych oraz wszystkich typów szkół ponadpodstawowych, jakie zagrożenia niesie za sobą hazard, szczególnie w kontekście nielegalnych gier oferowanych w Internecie.
Kluczowe Cele Kampanii
Kampania ma na celu:
- zmniejszenie liczby młodych osób angażujących się w nielegalny hazard,
- zwrócenie uwagi na niebezpieczeństwo uzależnienia od gier na automatach i hazardu online,
- wzmocnienie działań profilaktycznych w polskich szkołach.
Zasięg i Realizacja Akcji
W ostatnim kwartale trenerzy z Urzędów Skarbowych w:
- Żaganiu,
- Świebodzinie,
- Sulęcinie,
- Międzyrzeczu,
- Gorzowie Wielkopolskim,
- Drezdenku,
- Słubicach,
- Żarach,
przeprowadzili łącznie 73 lekcje w 19 szkołach (18. podstawowych i 1. ponadpodstawowej), z czego:
- 45 lekcji odbyło się w szkołach podstawowych,
- 28 lekcji w szkołach ponadpodstawowych.
W zajęciach uczestniczyło 954 uczniów szkół podstawowych oraz 582 uczniów szkół ponadpodstawowych.
Współpraca z Ministerstwem Edukacji
Kampania wpisuje się w działania Ministerstwa Edukacji w zakresie poprawy bezpieczeństwa uczniów oraz wzmocnienia profilaktyki uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych. Dzięki temu projektowi młodzież zyskuje nie tylko wiedzę na temat zagrożeń związanych z hazardem, ale również praktyczne narzędzia, które pomagają unikać ryzykownych zachowań.
Ministerstwo Edukacji podkreśla, że takie inicjatywy odgrywają kluczową rolę w budowaniu świadomości młodych ludzi oraz w tworzeniu bezpiecznego środowiska edukacyjnego.
Źródło/zdjęcia: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze
"Ten szczylik, ma maksymalnie 15 lat i on miałby być "dyrektorem" czegokolwiek?!?:))) On się ledwo posługuje językiem polskim, jego tzw "wiedza" o lotto, jest czysto telewizyjna, widać ile czasu poświęcił, na wyszukiwaniu różnych filmików, nawet z czasów, kiedy jeszcze nie było go na świecie..:)) Może tatuś, lub mamusia grali i nie wygrywali, a dzieciak musiał słuchać teorii spiskowych tatusia.. Jednak oskarżenie Pana Rembiszewskiego o to, że chciał "zgarnąć" kumulację, uciec, bo "miał" długi - to już kwalifikuje się do postawienia zarzutów chłopczykowi, tudzież jego rodzicom.. W życiu nie słyszałam podobnych bredni. Chłopczyk powinien wrócić do szkoły i nauczyć się poprawnej polszczyzny, logiki i zdecydowanie powinien być pod kontrolą lekarską, raczej psychiatryczną."
"Znowu Legnica. Może pora odwiedzić Leszno?"
"Lotto , Totaizator Sportowy i pasoży- pomiot szemra szubra należy niezwłocznie wyłuskać z terytorium POLIN Niebiańskiej Jerozolimy i dopiero po finansowym rozliczeniu przemieścić do obozów dożywotniej pracy fizyczniej na wyspie Madagaskar."
"A ja gram i wgrywam, pół roku temu wpadło ponad 120 tys, mniejszych kwot nie liczę 😀, żyje z tego. Prawdopodobieństwo wylosowania liczb 1,2,3,4,5,6 jest taki sam jak każdej innej kombinacji a niedowiarki niech dalej płaczą że to oszustwo itd. 😀"
"No i co namiętni gracze w lotto? Znowu nikt z Was nie wygrał? I NIKT NIE WYGRA, porzućcie najskromniejsze nawet oczekiwania. Oszustwo jakie rozpełzło po tym tzw. Totalizatorze Sportowym ( gdyż ze sportem TS ma tyle wspólnego, co oddawanie honorowo, moczu). Takiej sprawności w oszustwie teraz, za watahy „13 …..” , nie było nawet za czasów Prezesowania p. O. i et consortes. Przestańcie grać i nabijać kasę, która rzekomo ma finansować obiekty sportowe, imprezy sportowe itp. To wierutne kłamstwo, którego zadaniem jest ogłupienie najbiedniejszej warstwy społecznej w Polsce!!!"