MACAU – Grand Lisboa Casino zamyka się z powodu wzrostu COVID

Ostatnia aktualizacja: 8 lipca 2022

Miasto Macau przeprowadza wiele rund masowych testów, aby spróbować wyeliminować ukryte łańcuchy transmisji społecznościowej, a władze blokują budynki w całym mieście, gdy przypadki zostaną znalezione w więcej niż jednym mieszkaniu.

W przypadku kasyna Grand Lisboa 500 osób zostało zamkniętych w środku, ponieważ najgorsza epidemia Covid-19 w mieście doprowadziła do zamknięcia flagowego okrętu SJM Holdings, po raz pierwszy od ponad dwóch lat.

Zamknięcie rozpoczęło się we wtorek i ma potrwać do 11 lipca. Następuje po tym, jak władze największego na świecie centrum hazardowego wykryły 13 infekcji związanych z kurortem. Urzędnicy zamknęli również trzy piętra „Shoppes at Four Seasons”, centrum handlowego w Sands China Plaza Macao, po tym, jak znaleziono tam kolejny klaster. Reszta ośrodka pozostaje na razie otwarta.

Macau zgłosiło 89 lokalnych infekcji w poniedziałek plus dwa importowane przypadki, co daje całkowitą liczbę epidemii, która rozpoczęła się 18 czerwca, do 951. W sumie władze poddały kwarantannie ponad 13 000 osób, ponieważ miasto walczy o powstrzymanie największej epidemii od początku pandemii. W Makau od połowy czerwca zarejestrowano ponad 900 infekcji koronawirusem. Wcześniej od wybuchu epidemii w październiku 2021 r. był w dużej mierze wolny od COVID.

Mieszkańcy Macau zostali poproszeni o jak najdłuższe pozostawanie w domu i są zobowiązani do wzięcia udziału w trzech ogólnomiejskich testach COVID-19 w tym tygodniu. W międzyczasie ludzie są również zobowiązani do wykonania szybkich testów antygenowych.

Tylko kasyna w Macau mogły pozostać otwarte w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracy, ponieważ rząd polega na branży w zakresie ponad 80 procent dochodów podatkowych, a większość populacji jest zatrudniona bezpośrednio lub pośrednio przez kasyna.

Chociaż kasyna pozostają otwarte, w środku jest niewielu klientów i tylko niewielka liczba pracowników, a wielu pracowników zostało poproszonych o pozostanie w domu, aby spełnić prośbę rządu.

Władze Macau wciąż oceniają sytuację Covid w mieście iw odpowiednim czasie ogłoszą, czy w nadchodzący weekend zostanie nałożona blokada, powiedział Cheong Kin Ian, przedstawiciel policji. Nie ma obecnie planów wprowadzenia bardziej rygorystycznych środków, stwierdzili urzędnicy, zachęcając mieszkańców, aby nie gromadzili potrzebnych rzeczy.

Macau przestrzega chińskiej polityki „zero COVID”, która ma na celu wyeliminowanie wszystkich epidemii za niemal wszelką cenę, co jest sprzeczne z globalnym trendem prób współistnienia z wirusem.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL