Makau kończy rok 2020 z 79% spadkiem przychodów z gier

Makau

Przychody brutto z gier (GGR) spadły o 79 procent rok do roku w Makau w wyniku obostrzeń i lockdownu wprowadzonego z powodu pandemii Covid-19.

Ostatni raport finansowy za rok 2020 ujawnił spadek przychodów brutto z gier hazardowych o 79,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 60,4 mld MOP (7,5 mld USD).

Pomimo wzrostu przychodów z gier o 16% miesiąc do miesiąca w grudniu do 7,8 mld MOP, liczby pokazują niszczycielski wpływ pandemii Covid-19 na zyski przemysłu kasynowego w Makau.

Według Biura Turystyki Rządu Makau (MGTO) w ostatnim miesiącu roku odnotowano niewielki wzrost liczby odwiedzających, przy czym w Boże Narodzenie odnotowano 27755 przyjazdów, co jest drugim najwyższym dziennym rekordem w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. Jednak nadal oznaczało to 65,8% spadek w porównaniu z tym samym miesiącem poprzedniego roku.

Średni dzienny przyjazd odwiedzających do Makau przekroczył 24 000 w okresie wakacyjnym między 23 a 27 grudnia, czyli o 20,2% więcej w porównaniu ze średnią dzienną liczbą odwiedzających w okresie od 1 do 22 grudnia, a nawet o 30,5% więcej niż średnia w październiku, nawet z okresem Złotego Tygodnia.

W wyniku tak druzgocącego spadku liczby gości odwiedzających region, którego głównym źródłem dochodu są kasyna oraz luksusowe hotele musiało przełożyć się to na drastyczny spadek przychodów.

Rząd Makau oszacował, że w 2021 r. ostateczne przychody z gier osiągną około 130 mld MOP.

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

E-PLAY.PL