Makau prognozuje GGR w 2021 roku na poziomie 45% z 2019 roku

Makau

Według władz przychody brutto z gier hazardowych w przyszłym roku pozostaną niższe niż w 2019 r., ponieważ kryzys gospodarczy będzie się utrzymywał.

Prognozuje się, że przychody brutto z gier kasynowych (GGR) w 2021 r. mogą osiągnąć tylko 130 miliardów MOP (16,28 miliardów USD). To 44,5 procent z 292,5 miliarda MOP, które Makau wygenerowało w 2019 roku.

Rząd przypisuje ten scenariusz obecnym warunkom gospodarczym, które prawdopodobnie będą się utrzymywać. Zgodnie z dokumentem przedstawiającym propozycję budżetu miasta na rok obrotowy 2021 ożywienie zajmie trochę czasu. Propozycje budżetu miasta są zazwyczaj konserwatywne, jeśli chodzi o prognozowanie łącznego przychodu społeczności z operacji hazardowych w ciągu kolejnych 12 miesięcy.

Plan budżetowy na 2021 r., który wkrótce zostanie przedyskutowany przez zgromadzenie ustawodawcze miasta, mówi, że wpływ Makau z właściwego podatku od gier, pobieranego w wysokości 35 procent dochodu brutto z gier (GGR), ma wynieść 45,5 miliarda MOP w roku podatkowym 2021. Inne opłaty pobierane od GGR podnoszą efektywną lokalną stawkę podatku od gier do prawie 40 procent, chociaż różnica nie jest odzwierciedlona w budżecie fiskalnym miasta.

Władze stwierdziły, że miasto było narażone na ryzyko strukturalnego deficytu budżetowego, ponieważ Makau ma wąską podstawę opodatkowania i rosnące wydatki, ale nie ma wzrostu dochodów. Propozycja budżetu mówi, że miasto musiało wyciągnąć 26,58 mld MOP ze swojej rezerwy fiskalnej, aby utrzymać równowagę fiskalną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *