Maryland: odpowiedzialnego hazardu można by uczyć w szkołach

Maryland

Senacka ustawa 0243 ma na celu wprowadzenie nauczania odpowiedzialnego hazardu w szkołach średnich do roku akademickiego 2022.

Senator ze stanu Maryland przedstawił ustawę, która wymagałaby od wydziału edukacji stanu włączenia zajęć na temat zagrożeń związanych z hazardem do programu nauczania.

Gdyby to się udało, senacka ustawa 0243 senatora Bryana Simonaire’a nakazywałaby uczenie zasad odpowiedzialnego hazardu uczniów szkół średnich od roku akademickiego 2022.

Propozycja Simonaire jest poparta badaniami, które podkreślają, że osoby w wieku od 18 do 34 lat są najbardziej narażone na rozwój niezdrowych nawyków hazardowych.

Z punktu widzenia polityki rządowej państwo otrzymuje pieniądze z dochodów z hazardu, które mogą być wykorzystane do pomocy innym priorytetom w naszym stanie, ale także w niekorzystny sposób umożliwia wielu obywatelom uzależnienie się od hazardu, co stwarza inne problemy dla państwa – powiedział senator Bryana Simonaire.

Pomimo dużych strat w dochodach kasyn Maryland w grudniu, stan nadal zdołał pobrać 49,8 mln dolarów wpływów podatkowych z kasyn.

W międzyczasie różne ligi sportowe przyłączyły się do kampanii „Miej plan gry, stawiaj odpowiedzialnie” zorganizowanej przez American Gaming Association. PGA Tour to ostatni sygnatariusz wspólnej kampanii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *