Mężczyzna odwiedził punkt totolotka z maczetą

Do napadu doszło pod koniec stycznia. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie Podgórza Duchackiego ma znajdować się grupa młodych osób z niebezpiecznymi przedmiotami.

Według zgłoszenia jeden z agresywnie zachowujących się mężczyzn miał wejść do totalizatora sportowego i wymachiwać maczetą, grożąc pracownikowi oraz dwóm klientom. Zniszczył drzwi. Po demonstracji siły, opuszczając lokal, młody mężczyzna miał skopać drzwi wejściowe i uderzyć w nie maczetą tak, że uszkodził szybę, powodując straty dla właściciela totalizatora na łączną kwotę blisko 2,5 tys. zł.

Na miejscu zdarzenia pojawili się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, którzy przy współpracy z funkcjonariuszami komisariatu VI, kilkadziesiąt minut później podczas patrolowania okolicy zatrzymali 23-latka.

W trakcie przeszukania zatrzymanego funkcjonariusze zabezpieczyli przy nim dwie maczety i nóż. 23-latek trafił do komisariatu VI, a jeszcze tego samego dnia – do policyjnego aresztu.

Mężczyźnie postawiono zarzuty uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zródło: kraków.wyborcza.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *