MGA i regulator z Ontario podpisali memorandum o współpracy

Ze świata
Wiktor Czerwiński 31/05/2024

Ostatnia aktualizacja: 31 maja 2024

Maltański Urząd ds. Gier (MGA) i Komisja ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO) podpisały nowy protokół ustaleń, opierając się na ich stałych stosunkach mających na celu umocnienie wspólnych wysiłków między obydwoma organami regulacyjnymi ds. gier hazardowych.

Jak poinformował maltański regulator w świetle transnarodowego charakteru branży gier hazardowych zarówno MGA, jak i AGCO uznają konieczność współpracy międzynarodowej. Obydwa organy regulacyjne dążą do wspólnych celów i wartości w zakresie nadzorowania sektora gier hazardowych, w tym ochrony interesu publicznego, ochrony osób bezbronnych przed szkodami związanymi z hazardem oraz ochrony konsumentów.

Nowy protokół ustaleń ma na celu dalsze wzmocnienie długotrwałej współpracy między dwoma organami regulacyjnymi, ponieważ ułatwia wymianę kluczowych informacji regulacyjnych i najlepszych praktyk, a także wzajemną pomoc operacyjną dotyczącą operatorów gier hazardowych. Ma także na celu zapewnienie bezpieczniejszego środowiska gier w obu jurysdykcjach, ponieważ umożliwia MGA i AGCO skuteczniejsze wykonywanie swoich funkcji.

Dyrektor generalny MGA, Charles Mizzi, skomentował,:

„Nasza ciągła współpraca z AGCO przyniosła w przeszłości wymierne rezultaty, a dzięki temu protokołowi ustaleń jesteśmy zobowiązani do dalszego wzmacniania naszych relacji między jurysdykcjami. W dalszym ciągu koncentrujemy się na wspieraniu wymiany informacji, a nadrzędnym celem jest ulepszanie naszych praktyk regulacyjnych i skuteczne stawianie czoła wzajemnym wyzwaniom”.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

E-PLAY.PL