Miała być „kafejka internetowa”, a był nielegalny hazard

Gry hazardowe bez wymaganej koncesji lub zezwolenia prowadzone były w w lokalu działającym jako „kafejka internetowa” – ustalili policjanci z Międzyrzeca. – W piątek policjanci międzyrzeckiego komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego Delegatura w Białej Podlaskiej.

Mundurowi weszli do wytypowanego lokalu funkcjonującego na terenie miasta jako „kafejka internetowa”. Z posiadanych informacji wynikało jednak, że prowadzone są tam gry hazardowe za pośrednictwem stron internetowych bez wymaganej koncesji lub zezwolenia – informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Informacje potwierdziły się.

– Policjanci zabezpieczyli pięć jednostek centralnych komputerów, telefon komórkowy oraz znajdującą się w lokalu gotówkę. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili również eksperyment procesowy, który potwierdził, że zabezpieczone urządzenia działają w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych i będą stanowiły dowód w prowadzonych postępowaniach przygotowawczych – tłumaczy Salczyńska-Pyrchla.

Policjanci zapowiadają dalsze kontrole miejsc, w których odbywają się gry na urządzeniach losowych. Właściciele pseudo kasyn i nielegalnych automatów do gier mogą liczyć się z wysokimi karami pieniężnymi. Za posiadanie jednego automatu kara może wynieść nawet 100 tys. złotych. Za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *