Miliard euro do wygrania

Gry
Marek 06/05/2012

Ostatnia aktualizacja: 6 maja 2012

Korzystająca z licencji wydanej na karaibskich wyspach firma BiLLe Lotto organizuje loterię z rekordową wysokością nagrody przypadającej na pojedynczego zwycięzcę. Spółka deklaruje, że sama poniesie koszty podatku od głównych nagród.

Założeniem loterii jest pobicie rekordów wysokości wypłacanych nagród – do 1 mld euro tygodniowo. Organizator opłaca podatki od wszystkich nagród głównych. – Tym, co jest dla mnie największym powodem do dumy, jest element charytatywny w ofercie BiLLe – powiedział dyrektor zarządzający Dave Edwards, emerytowany sierżant sztabowy policji i weteran z trzydziestoletnim stażem w Kanadyjskiej Królewskiej Policji Konnej mieszkający obecnie na wyspie Antigua. – W ramach naszej puli nagród na datki charytatywne będziemy przekazywać do 300 mln euro tygodniowo, wedle rozporządzenia każdego gracza i każdej drużyny uczestniczącej w grze – tłumaczy. Najwyższa pula nagród to 1 mld euro. – To około 1320 mln dol., czyli kwota niemalże niemożliwa do wydania – mówi Edwards. – Jeśli wygrasz maksymalną nagrodę i przekażesz 1 mln dol. na fundację charytatywną we wszystkich 200 krajach świata, nadal będziesz miliarderem – zapewnia dyrektor.

Nigdy wcześniej żadna loteria nie wypłaciła nagrody dla jednego zwycięzcy w takiej wysokości, a system sprzedaży losów na loterię BiLLe wyklucza możliwość zdublowania kombinacji cyfr, co oznacza, że nagrody nigdy nie są dzielone pomiędzy wielu niezależnych grających, tak jak ma to miejsce choćby w polskim lotto.

Na loterii BiLLe można grać na całym świecie za pośrednictwem strony www albo przez aplikacje na urządzenia przenośne z systemami Android i iOS. Gry indywidualne dostępne są w internecie i kosztują 7 euro. Pierwsze losowanie odbędzie się 7 czerwca 2012 roku, a następnie losowania będą odbywały się co tydzień w czwartki.

Spółka BiLLe Lotto Ltd. posiada licencję na wyspach Antigua i Barbuda.

PAP

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

pracownik

09/05/2012

witam ma ktos informacje w sprawie csani? chetnie podejme wspolprace w tym zakresie posiadam wlasny lokal w ktorym staly hot spoty

pracownik

10/05/2012

witam ma ktos informacje w sprawie csani? chetnie podejme wspolprace w tym zakresie posiadam wlasny lokal w ktorym staly hot spoty [email protected]

Arek

12/05/2012

Witam ja mam csani 782212255
E-PLAY.PL