Miliard funtów z hazardu

Ponad 1 miliard funtów z tytułu nowego podatku od hazardu w trzy lata. Takie są prognozy dla Wielkiej Brytanii, przygotowane przez Biuro Odpowiedzialności Budżetowej.

W pozycji ,,Inne podatki z dochodów i ceł”, na którą składają się m.in. wpływy z obowiązkowych opłat od gier i podatków zaplanowano wpływy, które w sumie w 3 lata (od 2014 roku) zwiększą się o ponad 1 miliard funtów (w najlepszym wypadku nawet o około 1,5 miliarda). Pozostałe podatki nie zanotują żadnych znaczących wzrostów.

Pod koniec tego roku powinniśmy poznać konkretne propozycje zmian w brytyjskiej ustawie hazardowej. Podatek ,,point-of-consumption” będzie polegać na tym, że firmy hazardowe będą płacić podatki na podstawie miejsca zawarcia przez klienta usługi. Politycy chcą także wprowadzić zapis, aby wszystkie firmy na tamtejszym rynku musiały mieć licencję UK Gaming Commission.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie stawka procentowa nowego podatku. Politycy chcą, aby wyniosła 15 procent. Natomiast operatorzy postulują 10 procent.

Prognozy wykonano dla stawki 15-procentowej. Nowa ustawa zostanie wprowadzona najpóźniej do końca 2014 roku.

źródło: wolnypoker.org

O Autorze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.